Pomoci jeden druhému nie je nikdy dosť. Je dôležité si pomáhať. Každoročne to svojími činnmi potvrdzuje Diana Majlenderová. Už po druhýkrát podáva pomocnú ruku 6-ročnému bojovníkovi a jeho rodičom. Charitatívna módna prehliadka "Všetko pre Luku" sa bude konať v piatok 29. novembra 2019 o 17.00 hodine v sále Fantázia v Spišskej Belej.

Diana Majlenderová, rodáčka zo Spišskej Belej sa móde venuje nejeden rok. Okrem toho, že módu miluje, sama kúsok značkovej módy šíri aj vo vlastnom butiku v rodnom meste. Už 3. rok organizuje podujatia na pomoc druhým. Tento rok sa rozhodla pomôcť Lukovi Klokočovi, tak ako v premiérovom ročníku charitatívnych prehliadok: "Chcem im pomôct, lebo rodičov poznám od detstva a Luka je anjel," nechala sa počuť organizátorka podujatia.

LUKA, malý-veľký bojovník

"Dňa 23. 1. 2014 som sekciou porodila synčeka" začala hovoriť príbeh takmer 6-ročného Luka jeho mama. O život bojoval takmer rok, keď v dôsledku zlého určenia termínu pôrodu prekonal viacnásobnú sepsu a v prvom rôčku svojho života vôbec nepoznal svoju postieľku, zato dôverne poznal všetky nemocničné lôžka od Starej Ľubovne, cez Kežmarok, Poprad, Košice, Bratislavu, až po Prahu. Potravu i naďalej prijíma cez sondu rovno do žalúdka a jeho telíčko je v dôsledku spomínaných problémov veľmi slabé a vyžaduje trvalú liečbu, ale hlavne nákladné rehabilitácie, aby jeho motorické funkciu úplne nezlyhali. Má úplne rozhádzané vnútorné prostredie, metabolické neidentifikovateľné ochorenie. Jeho telo nedokáže premieňať cukor ani  bielkovinu. Vraj je prvé dieťa ktoré evidujú že toto všetko prežil. Už sme absolvovali operačný zákrok ULZIBAT v Kladne. Všetky ďaľšie operačné zákroky, lieky a zdravotné pomôcky sú finančne veľmi náročné. Síce to Luka v živote nemá ľahké, má pri sebe skvelých rodičov a vyžaruje z neho viac energie ako z ranného slnka.

Charitatívne a módne

V rámci podujatia sa predtaví 8 módnych značiek - BIELA VODA, JUNGLE, svadobný salón SISI, ALEXA MÓDA, BABAFOLK, LAVIPA, MISS CAROL, MAYRA URBAN. Program začne o 17tej hodine, ktorého sa zúčastní aj Martina Šedlbauer - maliarka, ktorá večer obohatí svojimi "Anjleskými obrazmi:" Zaspieva exotická speváčka Veronika Strapková, ktorá len nedávno vydala novinku "Neverím." Večer bude zapĺňať aj energia samotného Luka s rodičmi, organizátorka podujatia Diana Majlenderová, moderátori Barbora Repková a Jaro Pavlík. Celý víťažok zo vstupného a tomboly pôjde na zakúpenie zdravotných pomôcok a zdravotnú starostlivosť.

 

Barbora Repková

Foto: archív Diana Majlenderová