Od 8. apríla 2020 sú už zarybnené pstruhom dúhovým všetky okolité kežmarské revíry.

Zarybnila sa vodná nádrž Zlatná, vodná nádrž Mlynčeky a pstruhov môžete nájsť aj v rieke Poprad. Zarybňoval sa úsek od kežmarskej Elektrárne až po lokalitu kaštieľa v Strážkach.

Medzi novými rybami nechýbajú ani 40 centimetrové kúsky, takže rybári sa majú na čo tešiť. Členovia Mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Kežmarok v daných lokalitách spolu vysadili 1400 kg krásneho mierečného duháka.

Príjemnou správou je aj informácia, že ešte ďalších 600 kg rýb príde do konca apríla a na jeseň 2020 príde do našich vôd ďalšia várka čerstvých rýb.

Všetkým zúčastneným za pomoc pri zarybňovaní ďakujeme! Napríklad i Dávidovi Šimberovi, ktorý nielen priamo pomáhal pri zarybňovaní kežmarských revírov, ale vyjadril sa pre Kežmarský šport a Kežmarský informačný express i k výzve kežmarského rybárskeho zväzu, aby rybári nechodili k tunajším vodným revírom vo veľkom počte, aby to nebolo klasifikované ako hromadná akcia: „Ja budem radšej chodiť rybárčiť k rieke či potoku sám, ďalej od mesta a s rúškom. Predpokladám totiž, že na rybníkoch Zlatná či v Mlynčekoch, ale i pri hájovni bude asi viac rybárov.“

Športoví i rekreační rybári si tak už onedlho budú môcť priamo vychutnať spojenie medzi rybárom a napríklad krásnym pstruhom, pretože už 16. apríla sa začína rybárska sezóna!

  

Foto: mosrz Kežmarok