Po štvrťfinálovom víťazstve nad Prešovom, ktorý vybojovali kežmarské volejbalistky v piatok, sa v sobotu 3. februára 2018 dopoludnia postavili proti lídrovi extraligy, bratislavskému 1. BVK. V tomto zápase Slovenského pohára žien, ktorý sa hrá v Prievidzi, už ťahali za kratší koniec a prehrali ho 0:3.

V prvom sete favorit nenechal nič na náhodu a od prvej lopty mal herne navrch. Bratislavčanky ho hladko vyhrali 25:13.

V druhom sete už Kežmarčanky vzdorovali viac, no ani to nestačilo. Držali krok do stavu 14:10, no potom Bratislavčanky bodovo ušli na 21:14 a set vyhrali 25:17.

Kežmarské volejbalistky tak skončili tak ako pred rokom v semifinále. To bolo aj základným cieľom družstva, takže napriek sobotňajšej prehre cestovali z Hornej Nitry pod Tatry v dobrej nálade a s vedomím, že vedia čo ešte majú vo svojej hre zlepšovať.

Začiatok tretieho setu bol vyrovnaný. Kežmarčanky dokonca viedli 4:3. V ďalšom priebehu viedli aj 8:6 či 9:7. Potom už súperiace hráčky stav otočili vo svoj prospech na 12:10. Veľkou bojovnosťou držali Kežmarčanky aj s bodovým mankom stav setu vyrovnaný, no postupom času sa Bratislavčanky bodovo vzdialili na 17:12 a dostali sa do hernej pohody. Zvýšili skóre na 21:13 a bolo zrejmé, že otočiť tento stav by sa rovnal zázraku. Ten sa ale nekonal, lebo súperiace hráčky hrali už s veľkým sebavedomím. Vyhrali set 25:14 a postúpili do finále Slovenského pohára.

 

Semifinále Slovenského pohára vo volejbale žien:

STRABAG Volley Club FTVŠ UK (1.BVK) Bratislava – KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0 (13, 17, 14)

Zostava Kežmarku: Klisura 9, Richardson 8, Dragašeková 6, Zatrochová 3, Labudová 2, Smák 1, Kredátusová 1, Jakušová, Sandtnerová, Pisarčíková, Trnavská, Šromovská. Trénerka: Blanka Špaková.