S cieľom získať maximálny počet bodov vstupujú do úvodného turnaja Svetovej ligy, ktorý sa od piatka do nedele (2. - 4. jún 2017) uskutoční v popradskej Aréne, slovenskí volejbalisti.

Slovensko sa iba minulý týždeň predstavili na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá sveta v Holandsku, kde obsadili druhé miesto a vybojovali si postup do baráže, ktorá sa uskutoční v júli tohto roku. Po tomto turnaji prišlo k zmene na trénerskom poste, keď dovtedajší asistent Andrej Kravárik nahradil Miroslava Palguta. 

Prvým súperom Slovákov budú v piatok o 18.00 Japonci. "Sústredíme sa na prvý zápas, ktorý bude veľmi dôležitý. Hráčov chceme pripraviť tak, aby sme vstúpili do turnaja víťazstvom," dodal Kravárik, ktorého asistentom sa stal Jaroslav Vlk. Okrem Japonska sa Slováci stretnú ešte s Austráliou a Portugalskom. "Aj touto chcem pozvať slovenských fanúšikov na tento veľmi dôležitý turnaj. Budú to veľmi zaujímavé zápasy s atraktívnymi súpermi a diváci sa budú mať na čo pozerať. Po trénerskej výmene bude aj tento turnaj pre mňa krst ohňom a verím, že premiéra v úlohe hlavného trénera dopadne dobre," dodal Kravárik.
 
Kapitán Emanuel Kohút bol pri všetkých štartoch Slovákov v Svetovej lige. "Sme veľmi radi, že sa aj tento rok predstavíme na Slovensku a môžeme našim fanúšikom ukázať ako hráme volejbal pre domácim publikom. Dúfame, že v konfrontácii s týmito štyrmi silnými tímami uspejeme a odohráme v Poprade dobré zápasy," povedal Kohút.

 

Pre slovenských volejbalistov to už bude štvrtý štart vo Svetovej lige. V roku 2014 debutovali v Košiciach, potom v Bratislave (2015, 2016) a teraz sa premiérovo predstavia v Poprade. Na turnaji druhej skupiny privítajú atraktívnych súperov Japonsko, Austráliu a Portugalsko.

Program turnaja (Poprad – Aréna Poprad):


Piatok 2. júna 2017:
15:00 Austrália – Portugalsko
18:00 SLOVENSKO – Japonsko

Sobota 3. júna 2017:
15:00 Japonsko – Portugalsko
18:00 SLOVENSKO – Austrália

Nedeľa 4. júna 2017:
15:00 Austrália – Japonsko
18:00 SLOVENSKO – Portugalsko

 

Zdroj: svf, MIK Poprad

Fotografia:L. Jaseňák (tréner Andrej Kravárik)