Sprísnené protiepidemiologické opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu a následný lockdown uzavreli na Slovensku aj kultúrne zariadenia, medzi inými tiež knižnice. Župné knižnice PSK sú však aktívne aj v tomto období. Svojim čitateľom ešte koncom októbra 2020 sprístupnili službu e-knihy, v rámci ktorej dosiaľ zaznamenali takmer 870 výpožičiek. Pripravujú i mnohé zaujímavé online podujatia.

Pripravujete sa na športové leto a hľadáte kvalitné športové vybavenie v športoch akými sú bedminton, tenis, futsal či florbal? Tu je zaujímavý eshop, kde nájdete všetko potrebné na športové vyžitie či už rakety, loptičky, hokejky až po kvalitnú športovú obuv.

Už sa stalo tradíciou, že Kežmarský informačný express ponúka v druhom polroku 2020 pravidelne nejaký dobrý recept na lahodný nápoj či dobré jedlo. Inak tomu nebude ani teraz na začiatku decembra.

Jablko. Skloňuje sa v rôznych podobách. Od pradávnej histórie z biblického príbehu o Adamovi a Eve, cez objavenie gravitácie Isaaca Newtona, keď mu spadlo jablko na hlavu až po každodenné prieky, v ktorých je vždy niečo jablkom sváru. Toto ovocie poznáme od nepamäti, tak si ho poďme priblížiť trochu bližšie.

Stránky