V dňoch 6. a 7. februára 2020 bude mať český folkový pesničkár a spevák Jarek Nohavica v našom regióne dva koncerty.

Vo štvrtok 6. 2. 2020 o 18.00 h vystúpi v športovej hale v Starej Ľubovni. Hosťami tu budú Robert Kuśmierski (PL) a Pavel Planka (CZ).


Jaromír Nohavica je významný, český, folkový pesničkár a osobitý spevák. Počas svojej kariéry hral s orchestrom, vypredal veľké haly a napísal aj texty pre opery. Zahral si aj vo filmoch.


Ako hudobník začínal s regionálnymi umelcami, písal pre rockovú skupinu Majestic, spolupracoval s Českým rozhlasom v Ostrave, s umelcami ako Věra Špinarová či Mária Rottrová. Prvé vystúpenie s vlastným repertoárom prebehlo (náhodne) v marci 1982 na Folkovom kolotoči v Ostrave a ako vyzretý pesničkár sa vyšvihol medzi folkovú špičku.


Jaromír Nohavica sa ako prvý český pesničkár stal nositeľom ceny Premio Tenco, ktorú už niekoľko desaťročí udeľujú v rámci Festivalu autorských piesní v talianskom San Remu. Pridal sa tak k interpretom zvučných mien ako sú Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava alebo Leonard Cohen, ktorí získali toto ocenenie v minulosti.

V piatok 7. 2. 2020 o 18:00 h bude Jarek Nohavica koncertovať v popradskej Aréne.

 

Vstupenky zakúpite cez
https://vstupenky.maxiticket.sk/jarek-nohavica-poprad-2020

 

Na obidva koncerty majú zákaz vstupu deti do 15 rokov!

Poprosíme divákov, aby do športových hál (Stará Ľubovňa a Poprad) prišli v dostatočnom predstihu, vstupy budú otvorené už hodinu pred koncertom!
 

Zdroje: visit spiš, aréna poprad, mik poprad