Najväčšie kultúrne podujatie v Zamagurí sa v roku 2020 neuskutoční.

Prinášame vyjadrenie hlavného organizátora festivalu – Podtatranské osvetové stredisko k zrušeniu 44. ročníka Zamagurských folklórnych slávností v Červenom Kláštore, ktoré sa mali konať 19. – 21. júna 2020.

Podtatranské osvetové stredisko ako hlavný organizátor folklórneho festivalu Zamagurské folklórne slávnosti, tento rok už 44. ročníka, oficiálne dňom 30. marec 2020 definitívne zrušilo a ukončilo prípravy na tohtoročný trojdňový folklórny festival, ktorého dátum realizácie bol naplánovaný na 19. - 21. júna 2020.

Prvýkrát v histórii folklórneho festivalu sa ZFS v celom rozsahu nezrealizujú. Zvládlo sa krupobitie, búrky, zima, vírus je však silnejší.

Hlavného organizátora – Podtatranské osvetové stredisko v Poprade, oslovených a zabezpečených účinkujúcich veľmi mrzí táto skutočnosť, avšak situácia v štáte je momentálne nejasná a podľa aktuálnych informácií štátnych zdravotných analytikov a ministra zdravotníctva nie je predpoklad, že sa obmedzenia v štáte zrušia do plánovaného termínu.

Podtatranské osvetové stredisko v Poprade ako hlavný organizátor ZFS verí a dúfa, že si opakovaný 44. ročník nájde svojho diváka 18.-20. júna 2021.

PaedDr. Peter Šuca
riaditeľ POS Poprad
riaditeľ festivalu

 

Zdroj a foto: pospoprad