Vo štvrtok 26. augusta 2021 prišiel na krátku návštevu do Kežmarku predseda vlády Slovenskej republiky Eduard Heger.

Po ceste z Levoče, kde začal svoju štvrtkovú pracovnú cestu viedli kroky premiéra najskôr do kežmarského Boutique Hotela Hviezdoslav. Pred hotelom privítala premiéra v Kežmarku poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky Jana Majorová-Garstková, prednosta Okresného úradu v Kežmarku Vladimír Škára a poslanec Mestského zastupiteľstva v Kežmarku Matúš Polák.

V hoteli, ktorý je široko-ďaleko známy svojou výbornou gastronómiou, mal predseda vlády obed, takže si mohol vychutnal tunajšie špeciality. Na pôde hotela privítala premiéra jeho riaditeľka Sylvia Holopová.

Po obede premiér zavítal do kežmarskej mliekarne TAMI, kde mal rokovanie s vedením spoločnosti na čele s generálnym riaditeľom Ľubomírom Valčuhom. Na ňom sa dotkli aj témy potreby zvýšenia dotácií pre slovenských poľnohospodárov, aby Slovensko postupne zvyšovalo svoju sebestačnosť, čo je nutné pre rozvoj samotnej krajiny. Po rokovaní si premiér aj osobne prezrel výrobné linky, a výrobný proces v kežmarskej mliekarni.

Potom už nasledoval odchod z Kežmarku do Starej Ľubovne, kde ho čakal ďalší program. Pred samotným odchodom z Kežmarku poskytol ešte krátke vyjadrenie pre internetový portál Kežmarský informačný express. Ten bol počas prvej návšteve premiéra Hegera v Kežmarku jediným zúčastneným mestským resp. regionálnym médiom!

V ňom na otázku s akým zámerom prišiel do Kežmarku a celkovo do podtatranského regiónu odpovedal: „Na mojich výjazdoch do regiónov hľadám možnosti, aby som sa nielen stretával s občanmi, ktoré sú pre mňa potrebné, ale aj s dôležitými zamestnávateľmi. Na týchto rokovaniach tak môžem lepšie porozumieť ich potrebám, ich možnostiam a ich snahe zlepšiť život našich občanov. Snažím sa byť hlavne pozorným poslucháčom, pretože práve informácie z týchto stretnutí a rokovaní môžem neskôr čerpať a hľadať cestu pre optimálne nastavenie spoločných cieľov. Tým by mala byť nielen lepšia zamestnanosť v regiónoch, ale prísť aj s novými riešeniami pre zamestnávateľov ako im pomôcť a zlepšiť v regiónoch kvalitu života.“

Preto premiér svoju prvú cestu nasmeroval do Tatranskej mliekarne, ktorá je nielen úspešnou spoločnosťou, ale je dôležitým zamestnávateľom v našom regióne.

Návšteva predsedu vlády trval v Kežmarku bezmála štyri hodiny, no jej význam môže byť dlhodobý. Kto totiž správne pochopí posolstvo tejto návštevy premiéra, a to že vláde záleží na tom, aby sa kvalita života v jednotlivých regiónoch zvýšila, tak to môže byť impulz na dobrú spoluprácu regiónov a centra. Aj preto nemusí byť ďalšia návšteva premiéra v Kežmarku veľmi vzdialená, lebo ponuku na opätovné i dlhšie rokovanie od spoločnosti TAMI predseda vlády má. Bolo by preto optimálne, aby to spájanie regiónov s centrom dostalo aj svoju konkrétnu dynamiku.

 

Foto: Kežmarský informačný express