V Kežmarku sa 21. februára 2020, za účasti vtedajšieho podpredsedu vlády, oficiálne otvorila zrekonštruovaná križovatka – kruhový objazd na sídlisku Juh. Križovatka bola postavená za dva mesiace, no asi práve toto malo vplyv na maličkú chybičku krásy na nej, ktorá znepríjemňuje chodcom vôbec prejsť cez túto križovatku po prechode pre chodcov.

Križovatka je bezpečná, v noci osvetlená, s pekným vodorovným značením, no v čase dažďa nespĺňa to podstatné, a to, že bežný chodec má problém vôbec prejsť z jednej strany na druhú.

Až na troch miestach je totiž práve na prechode pre chodcov cesta neodvodnená, čo má za následok, že tam pravidelne stojí voda a tvoria sa veľké mláky. Na druhú stranu cesty sa tak dostanete iba keď vstúpite pomimo prechodu pre chodcov. Aké problémy s prejdením cez takúto mokrú križovatku majú matky s kočíkmi snáď ani nie je potrebné uvádzať. Jednoducho si vyberú radšej iný prechod, lebo cez tie mokré jednoducho neprejdú. Nehovoriac o tom, že keď stojíte na chodníku musíte zároveň dať pozor, aby ste nedostali sprchu vody z mláky, keď práve ide auto.

Prekvapením je, že rekonštrukcia križovatky, ktorá stála 242 tisíc eur sa realizovala už na jeseň 2019, no dodnes sa daným problémom, ktorý trápi občanov nikto nezaoberal a ani neriešil.

Veríme, že v roku 2020 sa daný úsek križovatky, v miestach ktoré by mali slúžiť práve pre chodcov opravia, aby sme o rok neskôr nemuseli opäť poukazovať na tento príklad nekvalitnej práce, na úplne novej stavbe.

 

Foto zo dňa 15. 5. 2020 kedy ešte veľa nepršalo...