Už čosi vyše pol roka máme v meste Kežmarok osadené pekné, nové prístrešky na niekoľkých autobusových zastávkach.

Bol to projekt Rekonštrukcia a modernizácia zastávok cestnej verejnej osobnej dopravy v Kežmarku. Jeho cena bola približne 60 tisíc eur a realizovalo sa to cez Integrovaný operačný operačný program 2014-2020.

Mať desať nových prístreškov na autobusových zastávkach je určite vec vítaná a každý s tým súhlasí, lebo aj my chceme byť mesto moderné a rozvíjajúce sa. Neviem ale prečo boli v našom meste vybrané akurát také prístrešky, kde je tak málo miest na sedenie? Prečo sa nevybrali prístrešky, ktoré by mali na sedenie celú zadnú časť prístrešku? V týchto nových si sadnú dve osoby a ostatní čakajúci na autobus musia stáť.

Autobusová zastávka je predsa na to, že tam bude asi cestujúci čakať na svoj spoj. Niekto minútu, možno dve, ale niekto aj 10, 15 minút či viac. Preto si myslím, aj keď sú tie nové moderné a priehľadné, ďalšiu funkciu, tiež nemenej dôležitú, nespĺňajú.

Pri potulkách mestom, ale nájdete v meste aj také prístrešky, ktoré sa do daného projektu nedostali. Na tie ale, zdá sa, že sa úplne zabudlo, pretože tam už nie je ani jedno miesto na sedenie. Pritom tak málo stačí, aby bola takáto zastávka aj v tomto ohľade funkčná. Pritom, ako je vidno, tých miest na sedenie tam bolo habadej. Cez tieto prístrešky síce vidno nebolo, ale aspoň si človek mohol pohodlne posedieť a vyčkať na ten svoj spoj. Aj hodinu.

 

Hold, nie všetko moderné spĺňa všetky parametre, ktoré má mať... Napríklad aj tie naše chodníky. Niekde sú krásne, nové, no prídete na ich okraj s kufrom či kočíkom a máte problém sa dostať na druhú stranu cesty, lebo chodník sa nezvažuje plynule do cesty, ako je to v iných moderných mestách, ale musíte prekonať vysoký obrubník. A je jedno či ste na ulici Petržalskej alebo na ulici gen. Štefánika.  Ale to je už iný príbeh z nášho milovaného mestečka...