Jazda troch ľudí na jednej štvorkolke v obci Kače, okres Stará Ľubovňa (2. 8. 2023), skočila kolíziou s osobným autom a dvoma zranenými spolujazdcami na štvorkolke.

Mladistvý vodič z obce v staroľubovnianskom okrese viedol štvorkolku, bez príslušného vodičského oprávnenia, cez obec Kače v smere od obce Mníšek nad Popradom na obec Medzibrodie. Spolu s ním sa na štvorkolke viezol aj 16 ročný chlapec a 15 ročné dievča. Pri jednom z rodinných domov sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla v dôsledku čoho si nevšimol prichádzajúce protiidúce osobné auto Ford Focus, kde došlo k ich vzájomnej bočnej zrážke.

Vodič auta sa zrážke snažil zabrániť a pravou prednou časťou vozidla vošiel na trávnatý porast vpravo vedľa cesty. Štvorkolku po náraze do auta odrazilo do kanála vpravo, kde narazila do priepustu a viackrát sa prevrátila.

Spolujazdec zo štvorkolky utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 42 dní a spolujazdkyňa zo štvrokolky utrpela zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní. K iným zraneniam nedošlo.

Dychové skúšky na alkohol boli u oboch vodičov negatívne. Škoda na vozidle bola vyčíslená na 1000 Eur a na štvorkolke na 500 Eur.

Nehodu vyšetrujú policajti z Okresného dopravného inšpektorátu v Starej Ľubovni, pričom bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví.

 

Zdroj: krpz