Z trestného činu nebezpečného prenasledovania bol obvinený 38 ročný muž zo Spišskej Belej (okres Kežmarok) spáchaného v súbehu s trestným činom marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Tento muž neustále a opakovane atakoval jednu Kežmarčanku v mieste jej bydliska, v práci ako aj na iných miestach. Vyhľadával jej prítomnosť a to aj napriek tomu, že sa žena jednoznačne vyjadrila, že si to nepraje a že je to pre ňu obťažujúce. Kontaktoval ju aj telefonicky a mailom, Kežmarčanka muža žiadala, aby jej dal pokoj. Neúnavný ,,obdivovateľ“ ale zašiel až tak ďaleko, že si prítomnosť ženy vyžadoval aj pod hrozbami, že si siahne na život. Dokonca si chcel pred dverami jej bytu podrezať žily.

Konanie muža vzbudzovalo u ženy obavu o jej život i zdravie a v značnej miere jej zhoršovalo kvalitu života. Muž takto konal i napriek tomu, že mu bolo už v roku 2016 súdom uložené neodkladné opatrenie a to zákaz priblíženia sa k tejto žene ako aj zákaz kontaktovať ju rôznym spôsobom.

Polícia muža zadržala, bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Ak sa obvinenému vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na tri roky.

 

Zdroj: krpz