Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku vzniesol obvinenie 51 ročnému mužovi zo zločinu lúpeže.

Vo štvrtok (14. 4. 2021) popoludní tento Kežmarčan vošiel do jednej z predajní na Hlavnom námestí v Kežmarku, pričom mal pri sebe nabitý a na použitie pripravený paralyzér.

V predajni sa v tom čase nachádzala predavačka, stála za predajným pultom. Požiadal ju o fľašu alkoholu a 2 balíčky cigariet, muž si vzal z vedľajšieho pultu časopis. Žiadal nablokovať tovar a začal si ho ukladať do tašky. Predstieral, že telefonuje a popri tom od ženy žiadal ešte 2 bujóny. Počas ukladania tovaru do ruksaku vytiahol z neho paralyzér, priskočil k predavačke cez voľný priestor na konci pultu, chytil ju za plece a zapnutým elektrickým paralyzérom ju udrel do ruky i do ramena. Žena spadla na zem, to ale mužovi nestačilo a ešte ju paralyzérom udrel do hrude, krku i boku. Napadnutá predavačka začala kričať, lupič spanikáril, vzal svoj ruksak a utiekol preč. Žena utrpela viacero zranení, podľa predbežného vyjadrenia lekára by malo ísť o ľahké zranenia. Škoda, pre ktorú páchateľ takto nepochopiteľne konal bola necelých 14 Eur!

Polícia po mužovi okamžite vyhlásila pátranie, bol vypátraný a bol zadržaný. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

 

Zdroj: krpz