Snáď sme nepoučiteľní. Opäť sa našli na cestách v našom regióne opití šoféri. Tentoraz prinášame informácie z troch prípadov, a to z dvoch dní.

Poškodený kufor i prasknuté obrysové svetlo

V pondelok (20. 5. 2024) večer viedol 44 ročný muž z obce v okrese Poprad osobné vozidlo

v smere na obec Gánovce (okres Poprad). Z dôvodu nespôsobilého technického stavu auta, išlo o vykrivené kufrové dvere ako aj o prasknuté zadné obrysové svetlo, policajná hliadka toto vozidlo zastavila a vodiča podrobila kontrole.

Výsledok vykonanej dychovej skúšky u vodiča presiahol 1,2 promile.

Vodič bol na mieste zadržaný, bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade 44 ročnému mužovi vzniesol obvinenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

 

Narazila do druhého vozidla

Z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky bolo na základe dôkaznej situácie vznesené obvinenie 58 ročnej žene.

V pondelok (20. 5. 2024) popoludní na parkovisku, na Ul. Partizánskej, v Poprade, počas cúvania s osobným vozidlom narazila do zaparkovaného osobného auta.

Policajná hliadka po príchode na miesto Popradčanku podrobila kontrole, bola podrobená aj dychovej skúške. Výsledok presiahol 1,3 promile. Vodička bola na mieste zadržaná.

Prípadom sa zaoberá poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade.

 

V zákaze činnosti a ešte aj pod vplyvom alkoholu

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Starej Ľubovni vzniesol obvinenie 61 ročnému mužovi z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky ako aj z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Skutkov sa dopustil dňa (21. 5. 2024) po 15-tej hodine, v obci Ľubotín (okres Stará Ľubovňa). Viedol osobné vozidlo pričom bol policajnou hliadkou zastavený a podrobený kontrole. Výsledok dychovej skúšky u  vodiča bol pozitívny a to s hodnotou takmer 1,3 promile. Následne bolo zistené, že muž sa obdobného skutku dopustil už aj v minulosti, za čo mu bol uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá až do augusta 2026!

Na základe týchto skutočností bola ďalšia jazda vodičovi zakázaná, vodič skončil v cele policajného zaistenia.

 

Zdroj: krpz