V kraji, nevynímajúc ani náš región, sa stali ďalšie dopravné nehody, kde vodiči jazdili s alkoholom v krvi!

Štrba

V sobotu (10. 11. 2022) podvečer šoféroval 34 ročný vodič auto zo Štrby do Lučivnej. V pravotočivej zákrute sa nevenoval plne vedeniu vozidla, neprispôsobil rýchlosť, dostal šmyk a zišiel mimo cesty. Tam narazil do svahu a prevrátil sa na strechu.

Dychovou skúšku bola vodičovi nameraná hodnota viac ako 2,8 promile!

Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda, bol umiestnený do cely policajného zaistenia a po vytriezvení mu bolo vznesené obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Sabinov

V ten istý deň šoférovala 22 ročná vodička auto v Sabinove, keď sa dostatočne nevenovala vedeniu vozidla a nesledovala situáciu v cestnej premávke, následkom čoho zišla s autom mimo cestu a narazila do stĺpu telekomunikačného vedenia.

Výsledok dychovej skúšky na alkohol bol aj v jej prípade pozitívny, s nameranou hodnotou 1,85 promile!

Spôsobená škoda bola vyčíslená na približne 350 €. Vodičke bola obmedzená osobná sloboda, bola umiestnená do cely policajného zaistenia a po vytriezvení jej bolo vznesené obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Kežmarok

Nehodu s alkoholom za volantom sme zaznamenali aj nasledujúci deň, tento krát v Kežmarku.

Po Ul. Trhovište viedol 26 ročný vodič osobné auto, kde pri základnej škole v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti poveternostným podmienkam stave a povahe vozovky dostal šmyk a zrazil sa s oproti idúcim autom.

Výsledok dychovej skúška na alkohol bol u neho 3,15 promile. U druhého vodiča alkohol zistený nebol. Celkové škody boli predbežne vyčíslené na 6 000 €.

Opitý vodič bol obmedzený na osobnej slobode, obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a umiestnený do cely policajného zaistenia.

 

Zdroj: krpz