Po uverejnení článku na Kežmarskom informačnom expresse o nulovom úžitku kežmarského kúpaliska počas leta 2020 sa veľmi rýchlo pohli ľady a udiala sa nečakaná zmena. Už sa totiž horúco pracuje na jeho tohtoročnom sprevádzkovaní.

Vo večerných hodinách v nedeľu 28. 6. 2020 oznámil 20 ročný muž z Popradu – Stráže pod Tatrami, že na poli, kde je zasadená kukurica našiel delostrelecký granát.

Vzhľadom na nepriaznivú situáciu na úseku ochrany rastlín a živočíchov ako aj na časté porušovanie zákona o cestnej premávke, policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, Starej Ľubovni a Bardejove vykonali počas víkendu (27. -28. 6. 2020) v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom Krajského riaditeľstva v Prešove, štátnou ochranou prírody a pracovníkmi Okresného úradu odboru lesného hospodárstva v Prešove, preventívno-bezpečnostnú akciu s krycím názvom „NATURA“.

Hrad Ľubovňa bude ešte viac atraktívnejší. Ľubovnianske múzeum po obnove renesančného a gotického paláca v minulých rokoch má za sebou aj rekonštrukciu barokového paláca Ľubomirských. Rozsiahlu investičnú akciu zafinancoval zriaďovateľ Prešovský samosprávny kraj, ktorý na prestavbu vynaložil takmer 1,9 milióna eur.

V poslednom období sa množia trestné oznámenia na podvodné konania neznámych osôb, ktoré za účelom vylákania finančných prostriedkov oslovia predovšetkým seniorov a to prostredníctvo telefónnej komunikácie zo zahraničia, ale už sa objavili aj hovory zo Slovenska.

Stránky