Mnohí odborníci ju odporúčajú jesť každý deň a podľa nich patrí medzi sedem najzdravších potravín! Ide o brokolicu!

Brokolica sa právom radí do skupiny najvýživnejších a najzdravších potravín. Je to kvôoli obsahu vitamínov, minerálov a antioxidantov, ktoré v sebe má. Napríklad v 100 g brokolice nájdete 90 mg vitamínu C a ak zjete viac ako 550 gramov brokolice, tak prijmete toľko vitamínu C ako v klasickej 500 mg tablete. Nie je tajomstvom, že nechýba v každej reklame pre kulturistiku, kde ide predovšetkým o zdravie. Má dvojnásobné množstvo vitamínu C ako pomaranč.

V brokolici nájdete okrem vitamínov aj draslík, vápnik, horčík, betakarotén, luteín a veľa bielkovín a vlákniny. Je vhodná pre cukrovkárov pretože neovplyvňuje hladinu cukru v krvi.

Pri jej nákupe si vyberajte prioritne čo najtmavšiu, lebo tie obsahujú najviac betakaroténu a vitamínu C. Nekupujte brokolicu s nevýraznou farbou a zvädnutými ružičkami.

V MARKO TATRY ju majú celý rok a keďže pôvod brokolice je Stredomorie majú v ponuke i tú zo Španielska, ale aj z Poľska.

Brokolica ochraňuje ľudský organizmus proti toxickým a rakovinotvorným látkam. Konzumácia brokolice zlepšuje krvný tlak a funkciu obličiek. Dokáže odstrániť nedostatok vitamínu D, pretože má bohaté zásoby vitamínu K a vitamínu B, ktoré pomáhajú udržiavať rovnováhu vitamínu D.

Je vhodná aj na chudnutie, chráni oči, predchádza zápche, detoxikuje a chráni kožu od ultrafialového žiarenia a hrá dôležitú úlohu pri prevencii srdcových infarktov. I preto má brokolicu na naše telo množstvo zdravotných účinkov a je preto právom považovaná za kráľovnú zeleniny!

Pripomíname, že MARKO TATRY ju ponúka celoročne!

Kontakt na firmu: MARKO TATRY, s.r.o., Továrenská 1 (sídlo firmy: Továrenská 610/27), Spišská Belá, info@markotatry.skwww.markotatry.sk, 0907 261 421.

 

Ako zvyčajne, tak aj teraz ponúkame jeden recept z dielne KLEE lounge café, ktorého hlavnou potravinou je práve brokolica: