Základné rady a odporúčania vám ponúkajú odborníci z PARTNERS GROUP SK.

Základným pravidlom je dôkladné plánovanie. Odporúčame tiež porovnať ponuky od viacerých cestovných kancelárií a „neskočiť” na prvý last minute, ktorý na vás vyskočí. Často totiž ide len o premyslený marketingový ťah, pri ktorom vôbec neušetríte.

Dopredu si vyčíslite všetky predpokladané výdavky spojené s dovolenkou. Napríklad môže ísť o nákup oblečenia, drogérie a opaľovacích krémov, cestu na letisko a pod.

Čím presnejšie budete mať zoznam výdavkov spísaný, tým bude obraz o vašej dovolenke reálnejší.

Odporúčame tiež spraviť si zoznam vecí, ktoré si chcete dopriať na dovolenke. K výslednej sume potom pripočítajte rezervu 20% na spontánne nápady.

Pri plánovaní dovolenky nezabudnite na poistenie! Správne nastavené cestovné poistenie vám môže výrazne pomôcť. Zapamätajte si jedno – vždy je lepšia prevencia než riešenie nepríjemných následkov.

Stanovte si presnú sumu, ktorú miniete počas dovolenky a dodržiavajte rozpočet, ktorý ste si stanovili. Vyhnete sa nepríjemným prekvapeniam po príchode z dovolenky.

To je iba stručný zoznam rád, ktoré Vám určite pomôžu ako dovolenku nielen v spokojnosti prežiť, ale aj po nej normálne spokojne žiť.