Ide o špenát. Je to listová zelenina a kvitnúca rastlina pochádzajúca zo strednej a západnej Ázie. Rýchlo sa však adaptovala aj v Európe a možno ju označiť za už typickú zeleninu i nášho kontinentu.

Tradične ho už pestujú záhradkári a je v predaji prakticky celý rok. Tak je to aj vo firme MARKO TATRY, ktorý ponúka túto zeleninu celoročne. Firma ju ako Špenát baby väčšinou dováža z Talianska.

Špenát je často spomínaný v súvislosti s deťmi, ktorí väčšinou aj vedia že je zdravý, no musí prejsť veľa rokov, aby zistili, že je aj chutný.

Táto zelená zelenina má viacero pozitívnych účinkov pre zdravie človeka. Obsahuje viacero vitamínov (A, B, C, E, K) a viacero minerálnych látok. Nemá sa ale konzumovať viac ako dvakrát za týždeň.

Medzi najvýznamnejšie pozitíva špenátu patrí, že chráni oči pred účinkami UV žiarenia, pomáha pri zrážaní krvi, upokojuje nervy, posilňuje mozog, udržiava zdravý krvný tlak, posilňuje srdce, aktivizuje tvorbu kostí a spevňuje zuby.

Špenát je vyhľadávanou zeleninou na rôzne gastronomické špeciality či už ako jedlo alebo súčasť nápoja. Vždy čerstvý a chutný ho celoročne ponúkajú aj v MARKO TATRY.

 

Jeden z takých receptov ponúka pre našich čitateľov aj KLEE lounge cafe ako Zelené smoothie, napríklad i zo zakúpených surovín od MARKO TATRY!

 

Kontakt: MARKO TATRY, s.r.o., Továrenská 1, Spišská Belá, info@markotatry.sk, www.markotatry.sk, 0907 261 421.

Foto: markotatry.sk

Zdroj: zdravopedia