Slovenská futsalová reprezentácia žien sa opäť pred blížiacim sa kvalifikačným cyklom zastavila v Kežmarku, v športovej hale FOCUS+, kde absolvovala dvojdňové reprezentačné sústredenie.

To októbrové (30. – 31. 10. 2019) bolo predsa len v niečom iné, lebo družstvo prišlo do Kežmarku už pod vedením nového reprezentačného trénera. Je ním 40-ročný Klaudiusz Hirsch z Poľska, ktorý má úspešné trénerské skúsenosti s poľským reprezentačným mužstvom s ktorými bol účastníkom majstrovstiev Európy.

Do Kežmarku prišiel tento úspešný tréner týždeň pred prvými prípravnými zápasmi, ktoré slovenské futsalistky odohrajú v Košiciach (5. 11. 2019) proti Ukrajine (6. 11. 2019). Bolo to druhé reprezentačné sústredenie slovenskej ženskej reprezentácie pod novým trénerom, takže prioritou je predovšetkým nájsť správnu spoločnú chémiu v tíme.

Na kežmarskom sústredení nechýbali tréningové dvojfázové dávky, ale ani videokonferencia a rozbor tréningových jednotiek, takže môžeme konštatovať, že aj nové vedenie ženskej futsalovej reprezentácie našlo v Kežmarku optimálne podmienky na prípravu.