V nedeľu 20. februára 2022 odohralo prvoligové mužstvo Falcons Stará Ľubovňa v prvej florbalovej lige dôležitý domáci zápas proti Detve. Bol to priamy súboj dvoch mužstiev z hornej polovici tabuľky, a preto zápas sľuboval vysokú kvalitu. Tá aj prišla. Duel bol vyrovnaný do poslednej sekundy a skóre bolo počas zápasu ako na hojdačke.

Lepšie do zápasu vstúpili domáci. Romanom išli po pár minútach do vedenia, no po určitom aklimatizovaní sa súper v druhej polovici tretiny dvomi gólmi skóre otočil vo svoj prospech. Aj na začiatku druhej tretiny strelili domáci florbalisti gól. Ním Šatala vyrovnal na 2:2. Hostia ale opäť rýchlym brejkom o gól odskočili. Potom im stačilo pozorne brániť, pretože domáci sa nevedeli dostať do dobrých streleckých príležitostí. Aj preto bol stav po dvoch tretinách stále 2:3.

Do tretej tretiny nastúpil už iný Falcons. Hráči od prvej sekundy vyvinuli veľký tlak, ktorý sa zastavil Začiatok tretej tretiny sme privítali hostí útočným tlakom, s ktorým mali hostia problém. Rýchly pohyb, menenie miest v útoku a častejšia a presnejšia streľba boli atribútmi, ktorými domáci otočili skóre zápasu z 2:3 na 5:4. Potom ale hostia našli recept na tento vývoj zápasu. Jednoduchými akciami a rýchlymi brejkmi sa dostávali za chrbát obrany. Potom už stačili iba tri presné strely Zorvana a minútu a pol pred koncom bol zrazu stav 5:7! Domáci ešte stačili streliť kontaktný gól, no na vyrovnanie už nemali dostatok času a tak prehrali 6:7.

Falcons Stará Ľubovňa – DTF team Detva Joxers 6:7 (1:2, 1:1, 4:4)

Góly: 6. Roman (J. Letkovský), 23. Šatala (Tešlár), 44. Koleno (Šatala), 48. Jakubčo (Záleš), 51. Záleš (Jakubčo), 6. Rusnaček (Roman) – 14. Kulich, 18. Zorvan, 27. Míšek, 48. Kucej, 53. Zorvan, 58. Zorvan, 59. Zorvan

Vylúčení: 2:2. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0.

Zostava Falcons: Stucka, Školský – Babjarčík, Hudák, Koleno, J. Letkovský, M. Letkovský, Frivaldský, Rusnaček, Jakubčo, Roman, Šatala, Tešlár, Záleš, Živčák, Pribol, Urban. Tréner: Jaroslav Šimko.