V posledný októbrový víkend (30. – 31. 10. 2021) odohrali v prvej florbalovej lige florbalisti Falcons Stará Ľubovňa na domácom ihrisku dva súťažné zápasy proti mužstvám z Bratislavy (Capitol, Hurikán). Boli to viac ako nároční súperi, pretože jeden v súťaži ešte neprehral a druhý je bývalý extraligista.

V sobotu sa zápas proti Capitol Bratislava domácim florbalistom vôbec nevydaril. Hostia umnou taktikou, keď účinne atakovali domácich hráčov hlboko na ich polovici, otupili rozohrávku, ktorá je pre domácich dôležitou súčasťou účinného útoku. Dve tretiny si hráči Falcons nevedeli s týmto systémom poradiť. Ťažko sa tak dostávali do útočných kombinácií a súper s presnou koncovkou gólovo trestal každé zaváhanie domácich, ktoré sa dopustili nielen pri rozohrávaní svojich útočných akcií, ale aj pri stratených súbojoch v strede ihriska.

Po dvoch tretinách bol tak stav hrozivých 0:9. Domáci ale na poslednú tretinu zmenili taktiku a už aj oni účinnejšie napádali súpera pri rozhohrávke. Odmenou im boli tri strelené góly v sieti Capitolu a zmiernenie celkového skóre.

V druhom zápase proti Hurikánu Bratislava sa domáci blysli krásnymi gólovými kombináciami, ktoré sa im podarili najmä v prvej tretine. Po nej viedli Falcons už 6:1 a keď na začiatku druhej tretiny zvýšili na 7:1, zdalo sa, že je po zápase. Domáci sa ale až príliš uspokojili a úplne prenechali hru súperovi, ktorý ešte do konca druhej tretiny strelil štyri góly a zrazu bol stav 7:5. Po piatich minútach strelili Bratislavčania ďalší gól a jednogólový rozdiel v skóre vydržal až do predposlednej minúty. Vtedy sa vydarila nechytateľná strela domáceho strelca Romana a domáci sa tak mohli tešiť zo zisku troch bodov z nezvyčajného duelu.

Falcons Stará Ľubovňa – TEMPISH CAPITOL Floorball Club Bratislava 3:11 (0:5, 0:4, 3:2)

Góly: 43. Šatala, 46. Rusnaček (Hudák) PH, 59. Rusnaček (Koleno) - 4. Cibik, 6. Kročko, 9. Pavlák, 14. Knutelský, 14. Szabó, 22. Tokarský, 25. Kerekeš, 31. Kerekeš OS, 36. Bujaki, 52. Kročko, 56. Szabó

Vylúčení: 1:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Diváci: 70.

Zostava Falcons: Školský (Pacola) – Rusnaček, Koleno, Hudák, Babjarčík – Frivaldský, Urban, Živčák, Jakubčo, Roman, Šatala, Záleš, Krajňák, Pribol. Tréner: Jaroslav Šimko.

Falcons Stará Ľubovňa – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 8:6 (6:1, 1:4, 1:1)

Góly: 8. Pribol (Záleš), 9. Roman (Šatala), 10. Koleno (Rusnaček), 10. Hudák (Babjarčík), 14. Šatala (Roman), 15. Jakubčo, 26. Živčák (Frivaldský), 59. Roman - 3. Biely, 28. Belko, 28. Liszkay, 30. Ťapák, 34. Doganov, 45. Doganov

Vylúčení: 0:1. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 50.

Zostava Falcons: Pacola (Školský) – Frivaldský, Koleno, Hudák, Babjarčík – Rusnaček, Urban, Živčák, Roman, Šatala, Záleš, Jakubčo, Krajňák. Tréner: Jaroslav Šimko.

1. Detva                            10          79:48     25

2. Capitol BA                       8           68:29     22

3. Čadca                               9           59:54     17

4. Stará Ľubovňa               8           49:51     15

5. Topoľčany                       8           35:33     13

6. Trnava                             7           55:57     11