Prvý dvojdňový víkend na ihriskách súperov v roku 2022 absolvovali prvoligoví hráči Falcons Stará Ľubovňa na Kysuciach a Orave počas prvého februárového víkendu (5. – 6. 2.).

V sobotu ich čakal zápas v Čadci, kde sa v priamom súboji rozhodovalo o druhom mieste v tabuľke. V nedeľu hrali u nepríjemného súpera v oravskej Rabči, s ktorým doma Falcons pred mesiacom nečakane prehrali.

Zápas v Čadci bol ako na hojdačke. Domáci viedli po prvej tretine 2:1, aby na začiatku druhej tretiny prehrávali 2:3, no v polovici zápasu v jednej minúte otočili na 4:3, no hostia stačili do konca tretiny opäť stav otočiť na 4:5. Úplná hojdačka.

Tretia tretina už bola o niečom inom. Po piatich sekundách nariadili rozhodcovia trestné strieľanie v prospech hostí. Tí ho využili a prvýkrát niektoré z mužstiev viedlo o dva góly. No toto vedenie neprinieslo hráčom spod ľubovnianskeho hradu pokoj a víťazstvo, pretože domáci smrtiacimi kombináciami a exportnými strelami nedali v tretej tretine hosťom žiadnu šancu a otočili stav zo 4:6 na 9:6! Záverečnú gólovú bodku dali síce tomuto divokému zápasu hostia, no všetky body ostali doma po výsledku 9:7.

Zápas v nedeľu na Orave mal úplne iný priebeh i charakter ako ten na Kysuciach. Domáci po prvom góle, ktorý strelili už z prvého útoku, úplne zavreli obranu a hrali iba na rýchle brejky. Tie sa im darili, pretože kreativita hráčov Falcons nebola v tomto zápase na najvyššej úrovni. Na stereotyp pri rozohrávke či pri útočných kombináciách hostí našli domáci vždy kvalitnú obrannú odpoveď. I preto síce opticky mali hostia výraznú hernú prevahu, no skóre bolo po celý priebeh zápasu vždy v prospech domácich.

Tí viedli už 4:1 a pokojne kráčali za plným bodovým ziskom. Výraznou komplikáciou pre domácich mohlo byť oslabenie o dvoch hráčov za stavu 4:2, no hostia ani túto ponúknutú príležitosť nevedeli využiť na obrat v zápase. I preto sa zápas skončil víťazstvom domácich, ktorí po celý zápas nemuseli nič tvoriť iba čakať na chyby súpera a využívať rýchle kontry, čo sa im aj podarilo.

Z výjazdu sme si tak hráči Falcons Stará Ľubovňa nedoviezli ani jeden bod a aj keď mohli po ňom byť na druhom mieste, nakoniec sú na štvrtom.

Devils Čadca – Falcons Stará Ľubovňa 9:7 (2:1, 2:4, 5:2)

Góly: 3. Šichman OS, 10. Kubička, 30. Imrišík PH, 30. vl. Koleno, 43. Hordynsky, 48. Ondrušek, 49. Šichman, 53. Hordynsky, 59. Hordynsky – 13. Hudák (Roman), 22. Šatala (Roman), 25. Živčák (Štupák), 38. Babjarčík (Záleš), 39. Roman (Tešlár), 38. Babjarčík (Záleš), 39. Roman (Tešlár), 41. Koleno ts, 60. Tešlár (Šatala)

Vylúčení: 4:1. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0.

Zostava Falcons: Školský, Pacola  – Babjarčík, Hudák, Koleno, M. Letkovský, Rusnaček, Štupák, Jakubčo, Roman, Šatala, Tešlár, Záleš, Živčák. Tréner: Jaroslav Šimko.

FBK RAptORs Rabča – Falcons Stará Ľubovňa 6:4 (2:1, 1:0, 3:3)

Góly: 2. Michlík, 6. Vnenčák, 35. Nožina PH, 41. Kuráň, 50. Michlík, 55. Adamčík – 8. Roman (Šatala), 44. Šatala (Živčák), 50. Koleno (Jakubčo), 52. Tešlár (Šatala)

Vylúčení: 3:2. Presilovky: 1:0.

Zostava Falcons: Pacola, Školský  – Babjarčík, Hudák, Koleno, J. Letkovský, M. Letkovský, Rusnaček, Štupák, Jakubčo, Roman, Šatala, Tešlár, Záleš, Živčák. Tréner: Jaroslav Šimko.