Slovenský zväz florbalu, ako strešný orgán florbalového športu na Slovensku už má za sebou prihlasovanie klubov do republikových súťaží. S potešením môžeme športovú verejnosť pod Tatrami konštatovať, že do zväzu pribudli od sezóny 2024/2025 dva nové kluby z nášho regiónu.

Popri už tradičnom klube zo severného Spiša Falcons Stará Ľubovňa, ktorý mal súťažné zastúpenie ako v kategórii mužov, tak aj v mládežníckych súťažiach, budeme v novej sezóne sledovať aj dva kluby priamo spod Tatier.

Prvý klubom je klub z Popradu, ktorý sa prihlásil do súťaže starších žiakov je Florbal Tigers Poprad. Vedie ho Jozef Galajda s trénermi Jaroslavom Šimkom a Marekom Liptákom. Klub by mal hrať svoje zápasy na športovej škole v Poprade.

Druhým florbalovým klubom je z Kežmarku. Ide o Focus Floorball Academy Kežmarok, ktorý vedie Radovan Dejneka, bude mať svoj hlavný stan v Centre voľného času Kežmarok a svoje súťažné zápasy bude hrať v športovej hale Focus. Klub svoje dve družstvá prihlásil do kategórií starších i mladších žiakov.

Staronovým florbalovým klubom z nášho regiónu je Falcons Stará Ľubovňa, ktorý bude hrať svoje družstvá nielen v súťaži mužov, ale aj v súťažiach juniorov, dorastencov, starších i mladších žiakov.