Slovenská hokejbalová extraliga v kategórii mužov má už svoju sezónu 2020/2021 za sebou, pretože výkonný výbor na ostatnom svojom zasadnutí odsúhlasil jej zrušenie. Je tak načase už rozmýšľať na sezóne 2021/2022, ktorá by mala tradične odštartovať v septembri 2021.

Na konci každej súťažnej sezóny sa ale uskutočňuje baráž do extraligy a veru vždy to bola veľká bitka o jedno postupové miesto do exkluzívnej hokejbalovej spoločnosti. Zdá sa, že úrodné roky, kedy sa z každého konca Slovenska hlásili mužstvá do baráže sú už preč. Je ale pozitívne konštatovať, že najvyššia hokejbalová súťaž, i keď v menšej miere, no naďalej stále láka a je pre každý hokejbalový klub, ktorý má pevnú základňu, chce napredovať a má jasnú víziu niečo v hokejbale dosiahnuť, zaslúženou odmenou.

Do baráže pre ročník 2021/2022 je prihlásené zatiaľ iba jedno mužstvo, a to práve z nášho regiónu - Popradskí piráti. Preto sme urobili malú sondu do kuchyne tohto hokejbalového klubu, pretože Poprad má nielen majstrov sveta v hokejbale, ale jeho hráči pravidelne hrávali za kežmarského extraligistu. Súčasné mužstvo Popradu, ako nováčik, má ambíciu hrať nielen v kategórii mužov, ale chce zaplniť v novej sezóne všetky mládežnícke kategórie, od U9 po U19. Čerešničkou na reprezentácii popradského hokejbalu by mala byť práve účasť mužstva v extralige mužov.

Od augusta by malo mať mužstvo postavený nový domáci stánok, čo je ďalším motivačným prvkom pre vedenie popradských Pirátov. Veď kedysi i v Kežmarku postavením nového hokejbalového ihriska sa začal písať úspešný príbeh kežmarského extraligového hokejbalu. Na novom ihrisku v Poprade budú hrať svoje súťaže všetky hokejbalové kategórie. Veru, ak sú optimálne podmienky a chuť do práce tak niet na čo čakať. Treba sa naplno pustiť do práce na zveľaďovaní úspechov popradského hokejbalu.

S otázkami, či počíta vedenie popradského hokejbalového klubu v extralige so skúsenými hráčmi (Teplický, Lipták, Bednár) alebo pôjde cestou úplne nového mužstva sme oslovili predsedu klubu Daniela Lipára: „Oslovili sme našich skúsených hráčov. Budeme mať ešte spoločné stretnutie aj so sponzorom, a potom uvidíme ako mužstvo poskladáme. Prioritou je stavať na hráčoch z Popradu, z našej ligy a až potom sa rozhodneme či oslovíme aj hráčov z iných miest.“ A kto by mal byť trénerom pirátov? „Našim trénerom bude Ján Cimerman“.

Veríme, že Popradskí piráti sú na prahu extraligovej cesty a my, fanúšikovia hokejbalu sa konečne môžeme tešiť, že sa aj v hokejbale dočkáme podtatranských derby zápasov medzi Popradom a Kežmarkom!

 

Foto: Daniel Lipár (areál výstavby popradského hokejbalového ihriska)