Už je to tu! Hokejbalové šialenstvo! Slovenská hokejbalová reprezentácia bude na Majstrovstvách sveta v Košiciach útočiť už na svoj štvrtý titul v sérii. Tréneri Marián Gregorík a Mojmír Hojer zverejnili 3. júna 2019 konečnú nomináciu, v ktorej je 25 mien.

Majstrovstvá sveta v hokejbale mužov a žien sa uskutočnia v Košiciach, v Steel Aréne od 14. júna do 22. júna 2019.

Je potešiteľné konštatovať, že aj keď kežmarský hokejbal neprežíva najlepšie obdobie, dodal Kežmarok do tohtoročnej reprezentácie najviac hráčov! Päť. Okrem štyroch, ktorí hrali v tejto sezóne za Kežmarok Matúš Lipták, Lukáš Olejník, Libor Teplický a Patrik Svitana je to ešte aj Boris Oravec, ktorý v drese Považskej Bystrice vybojoval v tejto sezóne titul vicemajstra Slovenska. 

I to je jasným dôkazom aká kvalitná hokejbalová základňa sa v Kežmarku vychovala. Hokejbaloví fanúšikovia pritom vedia, že ďalší hráči z kežmarskej hokejbalovej liahne sa do nominácie ešte nedostali, hoci kvalitu na to určite majú, lebo boli v širšom výbere a absolvovali aj niektoré reprezentačné sústredenia – Radovan Dejneka, Marek Bednár. Jednoducho bohatý hokejbalový prameň.

Všetkým našim reprezentantom k nominácii gratulujeme a veríme, že všetci, ako fanúšikovia tak aj hráči, budeme šťastní toho 22. júna 2019, kedy sa hrá finále majstrovstiev sveta.
 

Nominácia Slovenska na MS do Košíc: 

Brankári:
Bolibruch Matej (Vrútky), Buliš Peter (Považská Bystrica), Polc Patrik (Martin)

Obrancovia:
Minárik Jozef (LG Bratislava), Bujdák Roman (Považská Bystrica), Horváth Lukáš, Blahut Pavol (obaja Ružinov), Gajdoš Ivan (Nitra), Doskočil Peter (Pruské), Vidlár Tomáš (Vrútky), Salajka Michal (Skalica)

Útočníci:
Lipták Matúš, Olejník Lukáš, Teplický Libor, Svitana Patrik (všetci Kežmarok), Vozár Milan, Cíbik Marcel (obaja Pruské), Poliaček František (Martin/Diaková), Tomka Lukáš (Martin), Rampáček Milan, Martinusík Jaroslav (obaja Skalica), Božík Miroslav (Skalica/Jokerit Petržalka), Piják Lukáš, Rufati Jakub, Oravec Boris (všetci Považská Bystrica)

Náhradníci:
Maxin Marián (Nitra), Fodrek Michal (Martin), Bilik Peter (LG Bratislava)

Realizačný tím:
Gregorík Marián, Hojer Mojmír – tréneri, Mihal Jaroslav – manažér, Jankovič Ľuboš, Szabó Peter - technický vedúci družstva, Moravčík Vladimír – videoanalytik, Baka Ľubomír - masér

 

Vyžrebovanie zápasov Slovenska v základnej skupine:

14. 6. 2019 (piatok), 18.30 Slovensko – Fínsko

15. 6. 2019 (sobota), 18.00 Slovensko – USA

16. 6. 2019 (nedeľa), 17.00 Slovensko – Veľká Británia

18. 6. 2019 (utorok), 17.00 Slovensko – Česká republika