Rozhodujúci duel českej hokejbalovej extraligy v sezóne 2020/2021 sa odohral 17. júla 2021 v Prahe. Na ihrisku v Prahe – Lužiny sa odohral tretí finálový zápas medzi domácim Kertom Praha a hosťujúcim mužstvom z Pardubíc. Za Kert nastúpil aj Kežmarčan Boris Oravec. Druhý náš člen pražského kádra Radovan Dejneka bol zranený.

Stav série bol pred zápasom 1:1. V prvom zápase prehral pražský Kert doma po samostatných nájazdoch 2:3, ale v Pardubiciach zvíťazil 5:1 a vyrovnal sériu hranú na dva vyhraté zápasy na 1:1.

Zápas začal útočným uragánom domácich. V prvej minúte bolo 1:0, v druhej minúte 2:0 a v tretej minúte už 3:0 pre Kert! Paradoxne v štvrtej minúte hrali domáci presilovku, ale práve tá ich gólovo zabrzdila. Následne hostia vyrovnali hru a v závere prvej tretiny dokonca znížili na 3:1. Po šokujúcom úvode zápasu sa tak Pardubice vrátili do zápasu. Už totiž nebolo na čo čakať, museli sa snažiť niečo s nepriaznivým skóre urobiť, lebo už ďalší zápas na opravu nebude. Po 15 minútach tak bol stav 3:1 a stále ešte všetko otvorené. Boris Oravec prihrával na tretí gól domácich.

Na začiatku druhej tretiny mali hostia výhodu presilovej hry a streliť kontaktný gól. V nej ale nastrelili iba tyčku domácej brány. O minútu neskôr už bolo 4:1, keď po presnom pase Borisa Oravca ušiel obrane hostí domáci Dalimil Zvonek a zvýšil vedenie Kertu na tri góly. Pardubice sa ale opäť vrátili do zápasu, lebo v 24. minúte strelili druhý gól a znížili na 4:2. O minútu neskôr už mohlo byť 4:3, ale domácich zachránila konštrukcia brány. I preto stav 4:2 ostal aj po 30 minútach.

Na začiatku tretej tretiny si zahrali presilovku domáci a v nej strelili veľmi dôležitý piaty gól, ktorým odskočili hosťom opäť na tri góly. Hostia sa už na zvrat v zápase nezmohli, naopak hráči Kertu šiestym gólom pri power-play hostí dve minúty pred koncom pečatili konečný výsledok na 6:2. HC Kert Park Praha s Kežmarčanmi Borisom Oravcom a Radovanom Dejnekom sa stali majstrami českej hokejbalovej extraligy. Gratulujeme!