Štvornásobný majster sveta v hokejbale Boris Oravec dohrá sezónu 2020/2021 v českej extralige!

Populárny Kežmarčan hrajúci za extraligovú Považskú Bystricu, ktorá ako jediná chcela dohrať skrátenú sezónu na Slovensku, no bola prehlasovaná ostatnými extraligistami a sezóna sa zrušila, rozmýšľal po tomto rozhodnutí o možnosti predlžiť si hokejbalovú sezónu. Preto uvítal dohodu s trojnásobným majstrom českej extraligy a sezónu 2020/2021 dohrá v klube HC Kert Park Praha.

Úspešný 31-ročný útočník z Kežmarku sa pripomenul hneď vo svojom prvom zápase v drese Kertu, keď nastúpil na konci mája proti Mostu. Strelil v ňom prvý gól v českej extralige a hneď bol aj víťazný, pretože Kert zvíťazil 6:2 a Boris strelil v poradí tretí gól svojho mužstva. Pražský klub tak potvrdil rolu favorita a víťazstvom si udržal prvé miesto v tabuľke. Zápas v Moste bol zatiaľ jediným odohraným zápasom Borisa Oravca v drese Kertu.

Boris Oravec nie je jediným Slovákom v klube Kert Praha. Hrá tam Lukáš Horváth, ktorý hrával na Slovensku za bratislavský Ružinov a hrá tam už štvrtú sezónu aj Kežmarčan Radovan Dejneka. Ten v súčasnej sezóne, ktorá má za sebou 9 kôl, strelil v 7 zápasoch jeden gól a na tri prihral.

Sezónu tak odohrá Boris Oravec určite v Prahe. Po nej sa vracia späť do Považskej Bystrice, kde čaká klub z Považia neľahká obhajoba prvenstva v slovenskej extralige.

A čo najviac zavážilo u Borisa Oravca, že sa dohodol s Kertom Praha na dokončení sezóny v českej extralige? „Zahrať si jednu z najlepších hokejbalových súťaží a získať český titul.“ Jednoduché, veď aké ciele si už môže dávať štvornásobný majster sveta, ako tie najvyššie! Držíme palce, aby to vyšlo!

Foto: Tomáš Urban