Začiatkom apríla (6. 4. 2021) sa začala výstavba športovej plochy v lokalite Starý juh v Poprade. Zámerom Mesta Poprad je vybudovanie športového areálu s vonkajšou umelou nekrytou ľadovou plochou, ktorý bude v lete slúžiť pre letné športy napr. hokejbal, cvičenie, posilňovanie a relaxáciu a v zimnom období na verejné korčuľovanie.

Športová plocha bude o rozmeroch 52 m x 26 m s mantinelmi a technológiou chladenia. V rámci stavby bude realizovaná aj vodovodná prípojka, kanalizačná prípojka, prípojka NN rozvodov, osvetlenie areálu, oplotenie, technické a hygienické zázemie, fitnes ihrisko. Samotné ihrisko bude mať aj ochranné sitá, časomieru, striedačky, trestné lavice, sklad, toalety, minimálne dve šatne so sprchami. Podklad ihriska v lete by mal byť plast. Výstavba ihriska by mala trvať 4 mesiace.

Ihrisko vďaka vylepšeniam dosiahne medzinárodný štandard. Jeho výstavbou, ako sa píše v zdôvodnení výstavby, sa vytvoria vhodné podmienky i pre vstup popradského hokejbalu do extraligy, spolu s možnosťou usporiadania medzinárodných turnajov, lebo pre ne platí minimálny rozmer 52x26 m.

Po nekonečnej dobe sa tak aj mesto Poprad zobudilo a začalo s budovaním reprezentačného hokejbalového stánku na svojom území. Niekoľko majstrov sveta v hokejbale, ktorí sú z Popradu (Teplický, Lipták, Svitana), ale aj početná rodina všetkých popradských hokejbalistov a ich fanúšikov si nový hokejbalový stánok určite zaslúži. Za svojim milovaným športom už tak od leta 2021 nebudú musieť cestovať do okolitých miest, ako to bolo v posledných rokoch. U hokejbalových priaznivcov je predsa dlho známe, že Poprad, ktorého hokejbalisti hrali v kvalitných regionálnych ligách, v Popradskej či Kežmarskej hokejbalovej lige, mal vždy hotové mužstvo na hokejbalovú extraligu. Hráčom ale chýbalo to hlavné, a to domáci reprezentačný hokejbalový stánok. Veríme, že v lete už bude hokejbalové ihrisko v Poprade skutočnosťou a hokejbalisti z Popradu sa budú môcť s novým elánom pustiť do naháňania hokejbalových trofejí v Slovenskej hokejbalovej extralige vo svojich bielomodrých farbách!

 

Zdroj: poprad.sk

Fotografie: Jozef Galajda