Popradskí piráti odohrali počas dvoch marcových víkendov tri zápasy v Slovenskej hokejbalovej extralige. Boli to prvé zápasy jarnej časti, s viacerými novými tvárami v mužstve a tak zatiaľ ukázali tak trochu nesúrodý herný prejav a vyskočil aj problém s koncovkou.

V prvom jarnom zápase sa predstavili u posledného celku extraligy v Spišskej Belej (11. 3.). Zápas sa mal hrať v Poprade, ale keďže na území mesta nebolo ani jedno vhodné ihrisko, súperi sa dohodli, že duel odohrajú v hokejbalovej hale v Spišskej Belej.

Zápas priniesol vydolované víťazstvo favorita z Popradu, ale o víťazstve rozhodol až v tretej tretine, pretože po dvoch bol stav 1:1. Nakoniec sa zápas skončil víťazstvom Pirátov 4:1, keď dlho nevedeli nájsť recept na výborne chytajúceho Nogu v bráne súpera. Až reprezentačná dvojica Lipták – Teplický našla kľúč ku gólom, ktorými rozhodli zápas. Toto víťazstvo bolo veľmi dôležité, pretože ním prakticky rozhodli, štyri kolá pred koncom základnej časti, o svojom postupe do play-off.

Ďalší zápas odohrali o týždeň neskôr (18. 3.) už na domácom ihrisku v novej športovej hale Strednej športovej školy v Poprade. Našli tam síce výborné podmienky na tréningy a zápasy, no fakt, že tam trénovali iba jeden tréning, naplno ukázal, že mužstvo si ešte na nové ihrisko nezvyklo a hľadalo nielen ten správny priestor, ale i tie správne uhly danej hracej plochy. Tá je šírkovo síce rovnaká ako všetky hokejbalové ihriská, ale jeho dĺžka je väčšia a aj oblúky v rohoch majú úplne iné zaoblenie. Na tieto všetky detaily je potrebné si zvyknúť a v budúcnosti to vedieť aj dokonale využiť. Aj povrch, ktorý je z lešteného betónu, je klzkejší ako umelá hmota na starom ihrisku, preto je ešte pred Pirátmi veľa veľa práce, aby optimalizovali svoju hru na novom ihrisku.

Zápas v sobotu s Považskou Bystricou ukázal, že mužstvo Pirátov sa na novom ihrisku trochu herne hľadá, čo skúsený súper využil. Po prvej pomerne vyrovnanej tretine (1:2) strelili hostia v tej druhej štyri góly a pozičnou obranou a výborným brankárom nedovolili domácim pomýšľať na bodový zisk. Piráti do konca zápasu nenašli recept ako zlepšiť svoju hru, pretože súper sa ukázal až príliš silný a tak nebolo prekvapením, že sa duel skončil presvedčivým víťazstvom súpera. Zaujímavosťou je, že presne takým, akým vyhral na jeseň aj domáci zápas, 7:1.

V nedeľu to už bol trochu iný zápas. Pirátov posilnil nový hráč, Kežmarčan Radovan Dejneka, ktorý naposledy hral za majstrovský český klub Kert Praha a hra dostala trochu lepšiu fazónu. Po celý zápas boli domáci lepším tímom, ale doplatili na nepremenené gólové príležitosti. Hosťom stačilo málo, aby si z Popradu odviezli dva body. Zápas totiž skončil remízou 2:2 a hostia z jediného nebezpečného útoku v predĺžení strelili tretí gól. Pritom celý zápas mali Piráti častejšie loptičku na svojich hokejkách, boli herne aktívnejší, niekedy na dlhý čas zvierali svojho súpera v ich pásme, ale góly neprichádzali.

Je tak ešte trochu času, aby si hráči zvykli na nové herné podmienky, lebo až o tri týždne už príde play-off. Všetci fanúšikovia veria, že Piráti sa doma budú počas vrcholu sezóny radovať nielen z veľkej bojovnosti a chcenia, ale aj z víťazstiev!

 

HK IMS-EAST Popradskí Piráti – MŠK Spišská Belá 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 1. Teplický (Lipták), 33. Lipták (Teplický, Kuzmik), 41. Teplický (Lipták, Kromka), 45. Miškovič (Hudák)11. Molčany PH

Vylúčení: 5:5, plus Paprčka (Spišská Belá) na 10+DKZ. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.

Zostava Pirátov: Zostava Pirátov: Hrabovský – Bednár, Reľovský, Kundľa, Pisarčík, P. Kromka, Lipták, Teplický, Vojčík, Pitoňák, Miškovič, Pešta, Hudák, Kuzmik, Olejník, Harabin, R. Svitana. Tréneri: Sminčák, Lipár.

 

HK IMS-EAST Popradskí Piráti – HBK PROTEF Považská Bystrica 1:7 (1:2, 0:4, 0:1)

Góly: 11. Teplický (Lipták, L. Svitana) – 12. Šupej PH, 15. Straka, 17. Korbáš, 18. Šupej PH, 24. Straka, 25. Korbáš, 44. Hryzák

Vylúčení: 4:5. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0.

Zostava Pirátov: Jurský (24. Hrabovský) – Bednár, Reľovský, Kundľa, Pisarčík, P. Kromka, Lipták, Teplický, Pitoňák, Miškovič, Cvejn, L. Svitana, Štrbka, Kupčo, Hudák, Kuzmik, Bortolini, Olejník, Iľkovič, Čepišák. Tréneri: Sminčák, Lipár.

 

HK IMS-EAST Popradskí Piráti – ŠK 98 Pruské 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 5. Dejneka (Teplický) PH, 36. P. Kromka (L. Svitana) – 3. Šatka, 25. Cíbik OS, 49. Balga

Vylúčení: 3:6, plus Teplický 10+DKZ – Cíbik 10 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1.

Zostava Pirátov: Hrabovský – Bednár, Reľovský, Kundľa, Dejneka, Pisarčík, P. Kromka, Lipták, Teplický, Pitoňák, Miškovič, Cvejn, L. Svitana, Štrbka, Kupčo, Hudák, Bortolini, Olejník, Iľkovič, Čepišák. Tréneri: Sminčák, Lipár.

 

 

Priebežná tabuľka Slovenskej hokejbalovej extraligy mužov:

 1. Skalica                             19        91:41   44
 2. LG Bratislava                  18        88:30   42
 3. Nitra                                18        72:42   36
 4. Považská Bystrica           18        93:34   35
 5. Pruské                             18        82:54   35
 6. Košice                             18        60:60  35
 7. Piráti Poprad                 18        60:70   26
 8. LED.sk Bratislava          19        45:61   20
 9. Vranov n/T                      18        53:77   20
 10. Vrútky                             18        32:100   5
 11. Spišská Belá                    18        28:135   2