Spoločným klubovým stretnutím a posedením vedenia klubu, hráčov, sympatizantov a podporovateľov hokejbalového klubu v Spišskej Belej sa 25. júna klub „oficiálne“ rozlúčil v areáli hokejbalovej haly v Spišskej Belej so sezónou 2022/2023.

Na tomto stretnutí sa rozhodlo, že klub vstúpi do novej sezóny s jednou výraznou zmenou, a to, že nepošle prihlášku do extraligy mužov! Po dvoch rokoch naberania skúseností, z dôvodu nedostatku, najmä kmeňových hráčov, bolo toto rozhodnutie pre vedenie klubu ťažké, no zodpovedné.

Už v skončenej sezóne pretrvávali problémy s pravidelným procesom a nebolo by zodpovedné naďalej udržiavať provizórny stav, pretože klub nechce stavať výkonnosť mužstva na cudzích hráčoch.

V sezóne 2023/2024 sa tak Spišská Belá predstaví v kategóriách U10, U12, U14, U17 a U20 a v rámci Prezident cupu aj v U9 a U11.

Hokejbalový klub MŠK Spišská Belá má pre hráčov i funkcionárov vytvorené jedny z najlepších podmienok na svoj rozvoj, preto sa klub neobáva zániku hokejbalu v meste. Na všetko je ale potrebný čas.

Klub preto hľadá do jednotlivých kategórií trénerov či vedúcich družstiev, a tak kto má záujem pracovať v klube a pomôcť mu, je vítaný! Stačí sa kontaktovať na mail: hokejbal@spisskabela.sk.