Hokejový klub HC Verva Litvínov, kde bude najbližšiu sezónu 2020/2021 chytať kežmarský brankár Denis Godla, bude mať dvoch odlišných brankárov. Okrem nášho Denisa, ktorý meria 180 cm bude za tamojšiu Chezu chytať aj Dávid Honzík, ktorý meria 190 cm. O obidvoch brankároch sa bude starať tréner brankárov Zdeněk Orct.

Keďže brankársku otázku má klub vyriešenú, prišiel priestor na vyjadrenie sa trénera brankárov k svojim zverencom. Urobil tak na klubovej stránke.

Denis Godla naposledy chytal za Kladno, kde prišiel po niekoľkoročnom úspešnom pôsobení vo Fínsku. Jeho partner v bráne bude Dávid Honzík, ktorý prešiel rôznymi klubmi v českej extralige (Karlove Vary, Sparta Praha, Jihlava) a do Litvínova prišiel pred rokom.

„Mali sme určité možnosti, nejaké ponuky. Táto voľba nám ale momentálne prišla ako najlepšia. Zobrali sme ho s potenciálom, že sa ešte môže rozvíjať,“ povedal tréner brankárov Zdeněk Orct na adresu Denisa Godlu. 

A ďalej pokračoval: „Jeho štýl je trochu podobný tomu ako chytá Hrachovina. Je veľmi pohyblivý, má veľa highlight zákrokov. Naviac je menšieho vzrastu, takže sa musí viac hýbať a rychlejšie čítať herné situácie. Úplne iným štýlom zase bude chytať David Honzík.“ 

„Povedal by som, že sa opäť vracia doba, kedy gólmani naozaj chytajú a nenechávajú sa len triafať. Samozrejme, kto je veľký a pohyblivý, tak je to veľká výhoda, ale takáto kombinácia sa veľmi ťažko hľadá. Väčší gólmani majú trochu pomalejší pohyb ako tí menší,“ pokračuje Orct. 

O miesto mezi tremi tyčami sa Godla pobije s Davidom Honzíkom, ktorý na sever prišiel minulý rok z Jihlavy. „Každý gólman potrebuje čas, David podal veľmi slušné výkony. Keď se pozrieme na jeho kariéru, tak vo Varoch chytal výborne. V Sparte je to veľmi špecifické, potom bol v Jihlave. Potrebujete veľmi veľa času a šťastia, ale môžete tomu ísť nejakým spôsobom oproti.“

„Tréningy budem musieť prispôsobiť obidvom gólmanom, ale po každom asi budem vyžadovať niečo iného. Keď jeden má 190 cm, tak bude chytať inak ako ten, čo má 180 cm,“ má v tom jasno bývalý extraligový brankár. 

Aj keď realizačný tím Litvínova prešiel za posledné mesiace veľkými zmenami, Orct na svojej pozícii zostáva i naďalej. „Vážím si toho, som rád, že tu trénujem. Čo viac by som si prial… Chcem tu odviezť čo najlepšiu prácu. Som za to šťastný,“zakončuje Zdeněk Orct. 

 

Zdá sa, že náš brankár Denis Godla sa každým dňom už postupne udomácňuje v novom prostredí. Dokazuje to i fakt, že v máji bol ako jediný z klubu spolu so zástupcom spoločnosti Schubert na odovzdávaní ochranných pomôcok pre lekárov v nemocnici v Moste. Dar prevzali osobne primár s hlavnou sestrou a išlo o 150 respirátorov 3M typu FFP2 s ventilom. Bol to dar Konta nášho srdca v hodnote 11 000 Kč (vyše 400 €).

Dobré zázemie je prvým predpokladom každého úspešného športovca, preto sme radi, keď vidíme, že sa na severe Českej republiky už cíti Denis dobre. Preto mu želáme do novej sezóny veľa šťastia, dobrých zákrokov a čistých kont!

 

Zdroj a foto: hcverva.cz (odovzdávanie daru v mosteckej nemocnici)