Hlavný nováčikovský kemp Montrealu Canadiens, ktorý ako jednotku draftu 2022 si vybral Juraja Slafkovského a vo svojom druhom výbere draftoval Filipa Mešára zo Spišskej Belej, sa začína 14. septembra 2022. Na ňom všetci nováčikovia prejdú lekárskymi vyšetreniami a fyzickými testami.

Trénerský tím Laval Rocket, ktorý je farmou Montrealu Canadiens, pod vedením hlavného trénera Jeana- Francoisa Houleho sa postará aj o tréningy a zápasy týchto nováčikov, ktorí sú registrovaní v klube Montreal Canadiens.

Prvá previerka všetkých nováčikov bude na turnaji v USA, a to hneď na druhý deň po oficiálnom začiatku kempu. Montreal Canadiens sa totiž zúčastní v Buffale turnaja nováčikov. Ten sa uskutoční od 15. do 18. septembra 2022.

Turnaj, pod názvom Prospect Challenge bude zahŕňať zápasy nováčikov z piatich klubov: Buffalo, New Jersey, Pittsburgh, Ottawa a Montreal. Mužstvá ale odohrajú iba po tri zápasy.

 

Rozpis zápasov Canadiens v Buffale:

15. 9., 19.00: Buffalo – Montreal

16. 9., 19.00: New Jersey – Montreal

18. 9., 12.00: Ottawa – Montreal

 

Na kempe sa tak stretnú proti sebe Mešár a Slafkovský proti svojmu kamarátovi Nemcovi, ktorý bol draftovaný New Jersey Devils! Už tento fakt sľubuje zaujímavú konfrontáciu mladých slovenských nádejí v nových dresoch. Uvidíme komu z našich hráčov sa kempy a zápasy vydaria najlepšie a upozorní na seba svojimi výkonmi. Pevne veríme, že sa to podarí všetkým trom!

 

Všetky bližšie informácie o ceste Filipa Mešára do NHL nájdete na vždy odkaze: https://www.kkexpress.sk/%C5%A1port/hokej-nhl

 

Zdroj a foto: nhl.com/canadiens (Filip Mešár)