Dlho očakávaný draft do najlepšej hokejovej súťaži na svete, do NHL, sa uskutočnil 7. - 8. júla 2022 v Montreale.

Svoje želiezko v ponuke hráčov malo i mesto Spišská Belá, pretože svojimi výkonmi v slovenskej reprezentácii i za klub z Popradu, mal veľkú šancu byť draftovaný aj náš rodák Filip Mešár. Tento 18-ročný hokejový talent sa dostal do hľadáčika najlepších hokejových klubov na svete vďaka poctivej práci na ľade, výbornej koncovke a úžasnou hokejovou technikou.

Jeho sen sa 7. júla 2022 stal skutočnosťou a ako 26. draftovaný hráč si ho vybralo v prvom kole draftu najslávnejšie mužstvo NHL Montreal Canadiens. Bol to druhý výber tohto klubu, keď ako jednotku draftu si vybralo Filipovho spoluhráča zo slovenskej reprezentácie Juraja Slafkovského. Výber tohto slávneho klubu bol nezvyčajný, pretože neprekvapilo iba prvým výberom, ale aj tým druhým, pretože v obidvoch prípadoch siahlo po slovenských hokejistoch, čo sa stalo prvýkrát v histórii, aby niektorý z klubov NHL si vybral v prvých dvoch svojich výberov hráča zo Slovenska.

Filip Mešár sa na ľade najlepšie cíti na pravom krídle, je pravákom a skautov zaujal najmä tým, že sa vedel herne i gólovo presadzovať aj v mužských súťažiach, či už v klube alebo v reprezentácii.

Filipovi želáme na hokejovej ceste pevné zdravie a úspechy v najlepšej hokejovej lige na svete.