V piatok 5. augusta 2022 sa v hokejbalovej hale v Spišskej Belej uskutočnila autogramiáda Filipa Mešára, 18-ročného domáceho hokejistu, ktorý bol na tohtoročnom drafte NHL vybraný klubom Montreal Canadiens v prvom kole z 26. miesta.

Na tieto oslavy prvého hokejistu zo Spišskej Belej, ktorý bol draftovaný do najlepšej hokejovej ligy sveta, sa prišlo pozrieť okolo 600 športových fanúšikov zo širšieho regiónu. Nechýbali tu priaznivci zo Spiša, ale aj zo Šariša či Liptova, čím vzdali hold mladému domácemu ročnému hokejistovi, ktorý sa zo slovenskej súťaže dostal až do spoločnosti najslávnejšieho klubu na svete.

Podujatie zorganizovalo vedenie Mestského športového klubu Spišská Belá, na čele s jej predsedom Štefanom Bieľakom. Ten, v spolupráci s vedením Mesta Spišská Belá na čele s primátorom Jozefom Kunom a firmou Tlačiareň Kežmarok GG na čele s jej majiteľom Martinom Griglákom, pripravil krásne a nezabudnuteľné podujatie pre celé mesto. Dokázal ním osloviť celé spektrum športových fanúšikov, od najmenších priaznivcov až po tých skôr narodených. Celé podujatie moderoval Štefan Bieľak, ktorý krátko pred spustením autogramiády krátko vyspovedal mladého „Kanaďana“ a aj vhodne pripomenul prítomným športovým fanúšikom o historickom momente tohto podujatia.

Filip Mešár si pozval na toto podujatie aj dvojicu trénerov z popradského klubu – Jozefa Skokana a Radoslava Suchého, ktorí ho v poslednom období v Poprade trénovali. Na podujatí v Spišskej Belej nechýbala ani veľkoplošná projekcia, na ktorej sa fotografiami či videami priblížila fanúšikom hokejová cesta Filipa Mešára od jeho prvých krokov na ľade, cez prvé hokejové úspechy až po úspešný draft v roku 2022.

Kartičiek i plagátov s podobizňou a podpisom úspešného hokejistu zo Spišskej Belej bolo dosť, takže každý športový fanúšik si prišiel na svoje. Samozrejme nechýbali ani aktuálne selfie fotografie či podpisy na kadejaké osobné či reklamné predmety. Aj preto bola atmosféra v areáli hokejbalovej haly výborná, domáca a dobrosrdečná. Aj sám Filip bol rád, že sa aspoň takýmto spôsobom mohol poďakovať svojim fanúšikom v rodnom meste za to, že mu držia palce na neľahkej hokejovej ceste. Privítal, že sa našiel čas, aby sa toto podujatie mohlo vôbec uskutočniť. Je totiž v plnej príprave a tréningovej záťaži na novú sezónu, ktorú by mal prvýkrát absolvovať v zámorí. K tomu sa pridávajú početné reklamné povinnosti a tak je veľkým úspechom organizátorov, že autogramiáda sa vôbec uskutočnila.

Autogramiáda trvala vyše troch hodín, no pamätať si ju budeme navždy, pretože bola výborne pripravená a na dobré akcie, ktoré majú historický význam sa určite nezabúda.

 

Foto: Pavol Humeník