O tom, že zámorský hokej je najskôr tvrdý biznis a až potom zábava, sa presvedčil aj hokejista zo Spišskej Belej Filip Mešár.

V tohtoročnom drafte bol vybraný klubom Montrealom Canadiens v prvom kole ako 26. výber. Po prvých prípravných zápasoch v kempe, kde Filip nesklamal a zaujal dokonca aj fanúšikov Montrealu, no čím bol bližšie ostrý štart NHL jeho situácia v klube sa zhoršovala. Najskôr týždeň pred ostrým štartom najlepšej hokejovej súťaže bol poslaný na farmu Montrealu, do Laval Rocket. Tam odohral dva prípravné zápasy s bilanciou 1+1. V otváracom zápase ho ale tréner postavil až do štvrtého útoku na krídlo, pričom v Montreale i v prípravných zápasoch Lavalu hrával centra. Bol to jasný signál toho, že čosi sa v zákulisí okolo Filipa deje. Odpoveď prišla rýchlo, prakticky po prvom zápase Lavalu. Vrátili sa tam hráči, ktorí nenašli miesto v prvom tíme Canadiens a keďže už majú vek, s ktorým nemôžu hrať juniorskú súťaž, musia niekde hrať a ostali hrať v AHL. Počty nepustia, a tak mladí hráči, medzi ktorými je i Filip Mešár, či chcel alebo nechcel, zaujal alebo nie, musel ísť hrať do juniorskej súťaže, do Kitchener Rangers. Cieľom tohto kroku hlavného manažéra Montrealu Canadiens, ktorý o takýchto veciach rozhoduje, aby sa v juniorskej súťaži viac vyhral a bol pripravený v budúcnosti hrať v NHL.

Od 15. októbra 2022 je tak Filip Mešár hráčom Kitchener Rangers, ktorý hrá v najvyššej juniorskej súťaži v Kanade Ontario Hockey League (OHL). Veríme, že sa mu v novom mužstve bude dariť a ukáže svoj talent v plnej kráse. Je potrebné veriť vedeniu Montrealu Canadiens, že chcú pre každého svojho hráča to najlepšie, čo je pre mužstvo i pre každého hráča najlepšie.

A čo hovorí na to vedenie Kitchener? "Sme nadšení, že môžeme pridať hráča Filipovho kalibru," povedal generálny manažér Kitchener Rangers Mike McKenzie. „Filip prináša do našej zostavy európsky profesionálny hokej a teraz aj predsezónne skúsenosti v NHL. Tešíme sa, že Filipovi poskytneme zdroje na jeho rozvoj tu v Kitcheneri.“

Kitchener Rangers odohral doteraz v OHL päť zápas a všetky prehral. Je to pre Filipa tak poriadna výzva, aby sa naplno ukázal a upozornil na seba a svoj hokejový talent.

Tak, z Kanaďana (Canadiens) sa Filip stal Jazdec (Rangers). Veľa šťastia, Filip!