Aj takto by sa dal zhrnúť sumár prvých dvoch zápasov hokejistu zo Spišskej Belej Filipa Mešára, ktorého klub NHL Montreal Canadiens draftoval v tohtoročnom drafte z 26. miesta, poslal sa rozohrať do najvyššej juniorskej súťaže, do klubu Kitchener Rangers.

V prvom svojom zápase (21. 10. 2022) nastúpil Filip Mešár za Kitchener v siedmom kole. Mal už hrať v tom šiestom, ale administratívne záležitosti okolo jeho transferu do juniorskej súťaže sa zdržali. Práve v tom šiestom, po piatich prehraných zápasoch konečne Kitchener zvíťazil. V tom zápase bolo vidieť na ľade, že hráči hrajú na sto percent, lebo vedeli, že do tímu prichádza nový hráč, a tak jeden z nich pôjde z mužstva preč. Ako je vidieť, aj to je spôsob ako motivovať svojich hráčov k lepším výkonom...

Svoj prvý zápas v Ontario Hockey League (OHL) odohral Filip Mešár na domácom ľade pred 6000 divákmi! Domáci prehrávali po prvej tretine 1:2, ale aj zásluhou troch asistencií Filipa a jednémmu výstavnému gólu, ktorý sám strelil, keď prešiel sám zo svojej tretiny až k úspešnému zakončeniu, otočili zápas v prospech Kitcheneru na 7:2. Filip bol vyhlásený ako druhá hviezda zápasu, pretože tou prvou bol hráč, ktorý strelil, i zásluhou prihrávok Filipa, hetrik.

Na druhý svoj zápas, o 24 hodín po svojej premiére v OHL, nastúpil Filip Mešár za Kitchener v meste Guelph proti domácemu Storm. Hosťujúci jazdci opäť prehrávali, tentoraz 1:3, ale hráči Kitcheneru duel vyrovnali, keď druhý gól strelil Filip Mešár. O víťazovi zápasu rozhodlo predĺženie, v ktorom Filip ušiel do brejku a rutinérsky zakončil svoj nájazd. Zápas tak skončil 4:3 pre Kitchener a prvou hviezdou zápasu bol vyhlásený Filip Mešár!

Zdá sa, že vedenie Montrealu Canadiens veľmi dobre vie, čo je najlepšie pre každého svojho hráča, aby sa vyhral, mal radosť z hokeja, nabral sebavedomie a bol vždy pripravený na vstup do NHL, ak to bude klub potrebovať. Z dvoch zápasov má Filip Mešár produktivitu 3+3, čo je fantastický výsledok, pretože OHL nie je slabá súťaž, veď z nej sa do NHL draftuje viac hráčov ako z hociktorej európskej krajiny. Aj v súčasnom družstve Kitchener Rangers sú okrem Filipa ďalší traja hráči, ktorí už boli draftovaní klubmi NHL a tak každý bojuje aj za seba a svoju slávu! Pre Filipa je to pritom nové prostredie, nový klub, noví spoluhráči, o to cennejší je jeho vstup a prínos pre klub. Niet lepšej propagácie ako to, že takýmto spôsobom upozornil na seba nielen svojich fanúšikov, ale aj tých kompetentných, že sa hocikedy môžu naňho spoľahnúť. On je pripravený!

 

Foto: ohl, sme.sk