Poznáte počítačovú hru YAHOO FANTASY HOCKEY, v ktorej sa stávate manažérom svojho vydraftovaného tímu z reálnych hráčov NHL? Máte možnosť si túto hru zahrať.

Iba v nej si môžete sami draftovať svojich obľúbených hráčov alebo hviezdy NHL či už ide o McDavida, McKinnona, Crosbyho, Kučerova, ale aj Tatára, Cháru či Černáka. Potom už iba sledujete či „vaši“ hráči zo súpisky v reálnych zápasoch NHL bodujú, vyhrávajú buly, rozdávajú hity alebo či brankári chytajú strely. Niekedy záleží na každej prihrávke, či využitej presilovke alebo zabráneniu strely, aby ste sa tešili z víťazstva nad svojim súperom, ktorý môže byť váš sused, ale aj niekto z ďalekej Kanady.

Kežmarský šport každému z vás zahrať si túto hru ponúka. Otvárame Tatranskú NHL! Súťaž je totiž nielen hrou, ale tu môžete sledovať aj to čo sa deje v zákulisí najlepšej hokejovej ligy na svete. Každé zranenie, každá zmena v reálnom dianí NHL sa vám premieta okamžite do vašej súpisky. Zraní sa váš hráč zo súpisky? Musíte rozmýšľať kým ho nahradiť? Jednoducho bežné starosti hokejového manažéra.

Každá zmena v reálnej NHL mení situáciu aj v našej súťaži. Tak to je i po tohtoročnom drafte. Už teraz do tejto súťaže FANTASY HOCKEY premiestnili určitú časť nových hráčov, ktorí boli draftovaní, no iba tých, ktorí majú reálnu alebo aspoň teoretickú šancu hrať v NHL. Ide všetko o informácie z vnútra každého klubu NHL, takže písať sa môže v našich médiách všeličo, dôkaz o tom, že daný hráč má určitú šancu hrať v NHL ukazuje práve aj táto hra. Preto ju obľubujú všetci fanúšikovia NHL, lebo okamžite sa dozvedajú zo všetkých klubov prvé informácie o hráčoch NHL.

A ako sa premietol tohtoročný draft do YAHOO FANTASY HOCKEY? Zaujímavo. Dozvedáme sa, že zo slovenskej šestice draftovaných hráčov by mali mať, podľa YAHOO FANTASY HOCKEY, iba štyria (Slafkovský, Nemec, Mešár, Sýkora) a asi iba u prvých troch je to šanca reálna, lebo nie je pri nich zatiaľ žiadna poznámka a o všetkom rozhodnú predsezónne kempy. Slafkovský je napríklad nasadený ako 164. hráč, Nemec ako 1406 a Mešár ako 1467. hráč zo všetkých hráčov NHL. Do hry bolo 30. júla umiestnených až 1649 hráčov. Poradie sa mení každý deň, lebo každá informácia je pre nasadenie hráčov dôležitá. Nemusíme to síce sledovať, ale kto má rád všetko čo sa týka NHL, tak si asi nenechá šancu byť pri tom, aby informácie vedel ako prvý.

Kto by ale mal záujem si priamo zahrať YAHOO FANTASY HOCKEY s manažérmi z celého sveta a vydraftovať si McDavida, Crosbyho či Slafkovského a Mešára, má šancu. Bližšie informácie o súťaži sú uvedené na konci článku. Tie poskytuje komisár súťaže, ktorý žije v kanadskom Vancouveri alebo jeho spolupracovník, ktorým je autor tohto článku. Kto si chce najbližšiu sezónu NHL spestriť priamo v online súťaži, tak tu je možnosť. Stačí len napísať na mailovú adresu yoseikan@yahoo.ca alebo pali.humenikk@gmail.com, že máte záujem hrať Tatranskú NHL a ostatné informácie a postup do nej sa dozviete obratom.

Ak fandíš NHL, nie je čo čakať, treba skúsiť šťastie a vyhrať virtuálnu NHL na základe reálneho bodovania každého hráča hrajúceho NHL. Verím, že hra YAHOO FANTASY HOCKEY každého fanúšika, ktorý sa chce stať virtuálnym manažérom tímu NHL, zaujme.

 

Základné informácie o súťaži Tatranská NHL

Liga má maximálne 20 tímov = 20 manažérov, optimálne 18. Každý manažér si draftuje 24 hráčov z NHL. Každý hráč z NHL môže byť len v jednom tíme a teda keď hráča draftuje jeden, už nemôže byť v inom tíme. Zloženie 24 draftovaných hráčov je: 4 centri, 4 pravé krídla, 4 ľavé krídla, 6 obrancov a 2 brankári a 4 hráči sú lavičke náhradníkov, kde môžu byť brankári, obrancovia i útočníci. Liga má 21 kôl. Jedno kolo trvá 1 týždeň. Najlepších 8 tímov postúpi do play-off ako v NHL.

Optimálne je v súťaži 18 tímov, ale keďže liga má v základnej časti 21 kôl, vtedy každý hrá 1x proti 13 súperom a 2x proti 4 súperom. Súťaž má 13 kategórií (9 pre hráčov a 4 pre brankárov). Ak po týždni jeden manažér vyhrá 7 z týchto 13 kategórii získa do tabuľky 2 body. Hrá sa v kategóriách: hráčii - góly, asistencie, +- body, trestné minúty, body v presilovkách, strely na bránu, úspešné buly, bodyčeky (hity) a blokovanie striel a u brankárov: víťazstvá, priemer inkasovaných gólov, % chytených striel a čisté konto.

Súťaž začína prvým kolom regulárnej súťaže NHL (prvý októbrový týždeň) a finále súťaže končí posledným kolom základnej časti NHL. Reálne od októbra do apríla.

 

Draft Tatranskej NHL

Draft prebieha naživo. Naplánovaný je na 1. 10. 2022 (sobota). Prihlásených 18 manažérov sedí doma vo Vancouveri, Montreale, Poprade, Spišskej Belej či Kežmarku a v rovnaký čas pri počítači (v sobotu o 11.00 vo Vancouveri, o 14.00 v Montreali či o 20.00 na Slovensku). Všetci sú napojení na draft. Poradie v drafte určuje v prvom ročníku nahlásenie sa do súťaže. Kto sa skôr prihlási do súťaže, ten berie skôr v prvom kole, ale aj v každom nepárnom kole. V párnych kolách sa poradie obracia a prvý berie ten kto sa prihlásil do súťaže ako posledný. V ďalších ročníkoch už sa zostavuje poradie na drafte podľa skončenej súťaže v poslednom ročníku, teda víťaz berie ako prvý... Organizátori súťaže sú v poradí na drafte vždy ako poslední! Draft trvá asi 2 hodiny. Každý manažér si pred draftom môže urobiť svoj vlastný rebríček hráčov, ktorý si uložia bokom, aby potom v strese online sa mohli riadiť podľa svojho. K vytvoreniu rebríčka sú všetky potrebné informácie a štatistiky k dispozícii i informácia či je hráč momentálne zranený alebo dlhodobo mimo hru a pod.

Túto súťaž ponúka web Yahoo a tak na prihlásenie sa do tejto ligy je potrebné mať reálnu či fiktívnu e-mail adresu na webe yahoo. Iba tá  je vstupom k vášmu tímu a do súťaže. Všetky informácie dostanete cez emailovú adresu komisára súťaže, v tomto prípade cez email yoseikan@yahoo.ca.

Ak vás informácie o súťaži zaujali, komisár vám zašle pozvánku na vašu bežnú adresu, ale vyzve vás, aby ste si zriadili e-mail adresu s koncovkou yahoo.ca. Potom sa už iba pripojíte do súťaže so slušným názvom svojho tímu. Počíta sa totiž, že tabuľka súťaže bude nonstop zverejnená na webe kezmarskysport.sk. Upozorňujeme, že účastníci v nej môžu byť z celého sveta!

Bližšie informácie o súťaži Tatranská NHL vám podá i Pavol Humeník na adrese pali.humenikk@gmail.com alebo vás priamo presmeruje na mail komisára yoseikan@yahoo.ca.

Fanúšikovia NHL, prajem veľa šťastia, súťaž je už oficiálne otvorená!

 

Napísal: Pavol Humeník