V piatok 5. augusta 2022 sa v hokejbalovej hale v Spišskej Belej uskutoční autogramiáda hokejistu Filipa Mešára.

Tento 18-ročný hokejista zo Spišskej Belej bol začiatkom júla 2022 draftovaný hokejovým klubom NHL Montreal Canadiens v prvom kole draftu ako druhý výber klubu z 26. miesta.

Filip Mešár je odchovancom popradského hokeja. Tam dostal možnosť hrať v kategórii mužov, kde sa herne uchytil a svojimi výkonmi upozornil na svoj talent aj trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Kanaďana Craigha Ramsayho. Ten mu dal šancu hrať za mužov aj v slovenskej reprezentácii a aj tam sa vedel herne presadiť, čo mu prakticky vynieslo výber do najlepšej hokejovej súťaže na svete, a to už v prvom kole.

Pre mesto Spišská Belá je to historický okamih, pretože je to prvý občan zo Spišskej Belej, ktorý sa takýmto spôsobom v hokeji presadil. Po hokejistoch z Popradu, Kežmarku či Starej Ľubovne (Marián Hossa, Miroslav Ihnačák, Peter Ihnačák, Radoslav Suchý, Ľuboš Bartečko) má teraz z nášho podtatranského regiónu hrať v NHL i hokejista zo Spišskej Belej. Veríme, že Filip Mešár pre to urobí v príprave všetko, aby potešil svojich fanúšikov a ukázal sa im aj v ostrých súbojoch v kanadských a amerických hokejových arénach!

Autogramiáda Filipa Mešára sa začína v piatok 5. augusta o 17.00 hod.