V 4. kole SLOVNAFT CUPu vo futbale odohrali 19. októbra 2021 kežmarskí futbalisti zápas proti Skalici, ktorá hrá v druhej lige.

V prvom polčase mali územnú prevahu hostia, ktorí diktovali tempo zápasu. Domáci ich ale nepúšťali do vyložených príležitostí. Výnimkou bola akcia po pol hodine hry, keď hostia strelou spoza šestnástky trafili do ľavej žrde Vilčekovej brány, ktorá sa odrazila na kopačku Štursu. Ten už zakončoval do poloprázdnej brány a Skalica išla do vedenia.

V druhom polčase sa domáci viac osmelili i v útoku, ale ťažko sa im presadzovalo cez pozornú obranu hostí. Väčšinu príležitostí ohroziť súperovu bránu mali tak z trestných kopov. S drvivou väčšinuo z nich si ale obrancovia Skalice poradili a po nich prechádzali do nebezpečných brejkov. Jeden z nich využili na strelenie druhého gólu. Domáci sa stále snažili o strelenie aspoň čestného gólu, no to im nebolo dopriate. Naopak hostia si víťazstvo potvrdili tretím gólom v sieti Kežmarku, ktorý strelili v závere zápasu.

Vyhralo jednoznačne lepšie mužstvo. U domácich bolo vidieť, že pohárová iskra spred roka je nenávratne preč. Môžeme sa tak naplno sústrediť na seba a na ligu, pretože pohárová účasť sa po prehre so Skalicou pre Kežmarok skončila.

 

1. MFK Kežmarok – MFK Skalica 0:3 (0:1)

Gól: 29. Štursa, 55. Štursa, 79. Rudzan

Žlté karty: F. Fejerčák – Mader, Šebesta

Zostava Kežmarku: Vilček (79. Brunnsteiner) – Kačír, Novák, Ondrejka, Harbar, Kristan, Lajčák (87. Tokarčík), Grega, F. Fejerčák, Miliutin (64. Kovalčík), Bacula (79. Bednár). Tréner: P. Fejerčák, st.