Jesenný deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční v kúpeľoch Červený Kláštor – Smerdžonka 21. októbra 208 je venovaný Svetovému dňu psoriázy.

Jesenný deň otvorených dverí bude zameraný najmä na predstavení srdca kúpeľov - kúpeľný DOM ZDRAVIA a prameň so zdravou minerálnou vodou Smerdžonka. Súčasťou prehliadky s výkladom bude aj areál kúpeľov so zaujímavými miestami a oddychovými i športovými zónami. Taktiež si budú všetci návštevníci môcť vyskúšať unikát v širokom okolí – vonkajšiu KNEIPP terapiu a BALANČNÝ chodník.

Kneipp terapia je vodoliečebná otužovacia procedúra založená na pôsobení rozdielu tepla a chladu. Prechod cez vodu plynule nadväzuje na balančný chodník. Účinok chôdze na boso po rôznych druhoch povrchu spočíva v stimulácii nervových zakončení chodidla a následnej reflexnej reakcii svalov celého tela. V dvoch ambulanciách (kožná a pľúcna) budú prebiehať konzultácie s lekármi a vyšetrenia. V spolupráci so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou vs čaká návštevníkov bohatá ponuka meraní, aby ste sa o sebe a svojom zdraví dozvedeli o čosi viac.

Ako si nezaťažovať kĺby a celkovo pohybový aparát sa dozviete prostredníctvom praktických ukážok s fyzioterapeutom na amfiteátri v areáli kúpeľov. Získate informácie o pacientských organizáciách: Spoločnosť psoriatikov a atopikov SR a Združenie Bodkáčik - ako sa stať členom, aktivity, benefity. Zároveň môžete klásť otázky a diskusia je vítaná.

V tento výnimočný deň máte možnosť vyskúšať naše liečebné a relaxačné procedúry s 30 % zľavou. Na záver vedenie kúpeľov pozýva sláviť sv. liturgiu priamo u nás v kúpeľnom DOME ZDRAVIA.
Vstup je voľný a teda prehliadky kúpeľov a areálu, konzultácií s lekármi, vyšetrení materských znamienok, spirometrického vyšetrenia, rôznych meraní v spolupráci s Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, praktických ukážok na amfiteátri a prezentácie sa môžete zúčastniť ZADARMO.

Viac informácií o podujatí dostanete na http://dunajec.sk/44-podujatia-event-459