Jesenný deň otvorených dverí v kúpeľoch Červený Kláštor Smerdžonka sa uskutoční 20. októbra 2019. Podujatie sa uskutoční pri príležitosti Svetového dňa psoriázy.

S lekármi môžete konzultovať Vaše ochorenie kože alebo dýchacích ciest a v rámci prevencie absolvovať vyšetrenie materských znamienok aj spirometrické vyšetrenie. Zaujímavé merania prináša Všeobecná zdravotná poisťovňa i Liga proti rakovine, kde si okrem iného budú predovšetkým ženy môcť vyskúšať na makete techniku samovyšetrenia prsníkov. Ak máte nejaký zdravotný problém a chcete sa informovať o možnostiach získania štátnej podpory, tak máte šancu opýtať sa priamo sociálneho poradcu v diskusii po pripravenej prednáške. V tento deň nazriete do našich kúpeľov o čosi viac aj prostredníctvom prehliadok s výkladom o histórii, súčasnosti i o plánoch do budúcnosti. V prípade záujmu je možnosť vyskúšať aj vonkajšiu Kneipp terapiu a balančný chodník v kúpeľnom parku.

VSTUP JE VOĽNÝ a teda prehliadky kúpeľov a areálu, konzultácií s lekármi, vyšetrení materských znamienok, spirometrického vyšetrenia, rôznych meraní, praktických ukážok, prednášky s diskusiou sa môžete zúčastniť ZADARMO.

 

PROGRAM DŇA
od 9.30, 12.30 a 14.30 hod. – začiatok prehliadky na recepcii DOMU ZDRAVIA
• prehliadka kúpeľov a areálu s výkladom

 

od 8.00 do 11.30 a od 12.00 do 16.00 hod. – v kožnej ambulancii – liečebná časť DOMU ZDRAVIA
• konzultácie s lekárom a vyšetrenie materských znamienok

 

od 8.00 do 11.30 a od 12.00 do 16.00 hod. – v pľúcnej ambulancii – liečebná časť DOMU ZDRAVIA
• konzultácie s lekárom a spirometrické vyšetrenie

 

od 11.30 hod. – na 1. poschodí v Kongresovej sále DOMU ZDRAVIA
• Prednáška a diskusia so sociálnym poradcom o možnostiach získania štátnej podpory pri rôznych ochoreniach.
Sociálnemu poradcovi môžete posielať otázky aj predom na e-mail: otazky@kupelecks.sk alebo ich v deň podujatia vhodíte do nádoby na recepcii (do 10.30 hod.). Otázky budú čítané v diskusii anonymne a následne aj zodpovedané.
PhDr. Renáta Rusinková

 

od 11.00 do 15.30 hod. – na 2. poschodí v Kongresovej sále DOMU ZDRAVIA
• analýza ľudského tela*, merania: tlaku, pulzu a celkového cholesterolu v spolupráci so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou
• meranie CO (oxidu uhoľnatého) vo výdychu (najmä u fajčiarov), praktická ukážka a možnosť vyskúšať si techniku samovyšetrenia prsníkov na makete, informácie o formách pomoci v spolupráci s Ligou proti rakovine

*(% telesného tuku, obsah vody v tele, hodnota viscerálneho tuku, objem svalového tkaniva, BMI, bazálny metabolizmus)

 

o 16.30 hod.
slávenie sv. liturgie

 

Počas celého dňa zľava 30 % na liečebné a relaxačné procedúry.

Zavítajte k nám a prijmite DARY PRÍRODY, KTORÉ LIEČIA.
 

Zdravá minerálna voda Smerdžonka a čistý pieninský vzduch

 

Zdroj: kupelecks.sk