V sobotu 28. apríla 2018 sa o 9.00 h opäť otvorí chodník korunami stromov, ktorý leží v Bachledovej doline pri obci Ždiar v pohorí Spišská Magura.

Chodník je otvorený každý deň. Nachádza sa vo výške 24 metrov nad zemou. Je dlhý niečo viac ako 1234 metrov. Výhľady z neho sú na Belianske Tatry, Pieniny a Zamagurie.

 

Vzhľadom na to, že lanovka v Bachledovej doline je momentálne v prestavbe, ku chodníku sa dostanete jedine peši približne 40 minútovou túrou po turistickom chodníku.

 

Chodník korunami stromov je bezbariérový a je otvorený od 9.00 h do 17.00 h (od júla do septembra až do 19.00 h). Je spoplatňovaný, pričom vstupenku naň zakúpite priamo pri vstupe na chodník.

 

Ceny:

9 € pre dospelých,

7 € pre deti 3 – 14 rokov a seniori nad 65 rokov a ZŤP-S,

22 € ako rodinná vstupenka (2x dospelí + 2x dieťa),

6 € ďalšie dieťa do 14 rokov.

Deti do 3 rokov majú vstup zdarma, ale je potrebné si v pokladni vybrať príslušnú vstupenku.

Skupiny (minimálne 20 osôb), ktoré si kupujú rovnaký druh lístka zaplatia za každú desiatu osobu iba 1 euro a celá skupina má zľavu 10%.

 

Kto chce mať na chodníku aj sprievodcu, je potrebné si ho objednať minimálne dva dni vopred, pričom táto služba je spoplatňovaná. Maximálny počet osôb v skupine so sprievodcom je 15 účastníkov. Je možné si vybrať sprievodcovský program podľa dĺžky. Môže byť hodinu, dve alebo 2,5 hodiny.

 

Zaujímavosti

Na chodníku je aj 67 metrový tobogan. Jazda na ňom stojí 2 €.

Vyhliadková veža má výšku 32 metrov.

Na chodníku je 6 zastávok. Tri didaktické a tri zábavné.

 

Bližšie informácie o chodníku dostanete na info@chodnikkorunamistromov.sk.