Prešovský samosprávny kraj (PSK) prerozdelí z vlastných príjmov v rámci dotácií 5,6 milióna eur. O grantové peniaze sa môžu uchádzať obce a mestá, registrované cirkvi, náboženské spoločnosti, neziskové organizácie, občianske združenia, podnikatelia a právnické osoby, ktorých zakladateľom nie je PSK. Žiadatelia sa o podporu môžu uchádzať vo Výzve pre región, Výzve predsedu PSK a Výzve Mikroprogram PSK, ktorá bola doteraz známa ako výzva Zastupiteľstva PSK.

Mužská florbalová reprezentácia absolvuje v Poprade (30. 1. – 2. 2. 2020) kvalifikáciu na MS 2020, ktorých dejiskom bude Fínsko. Pre trénera Radomíra Mrázka to bude prvá väčšia akcia pri kormidle nášho národného tímu a absolvuje ju pred domácim publikom. Hlavný stan pred šampionátom si slovenská reprezentácia urobila v kežmarskej športovej hale FOCUS+.

V sobotu 21. decembra 2019 je v popradskej Aréne od 19.00 súboj PIT CAGE FIGHTING 21- MMA.

Mesiac november znamená pre väčšinu občanov, že definitívne odkladajú svoje športové aktivity v exteriéri a sťahujú sa do hál či telocviční. Je tu ale iná časť športovcov, pre ktorých je november začiatkom ich súťažnej sezóny a sezónu absolvujú práve v exteriéri, bez ohľadu aké je počasie. Takými sú napríklad plavci, ktorí sa venujú zimnému plávaniu.

Stránky